top of page
 • Instagram
 • Facebook
 • YouTube

18 medali na XXV Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa!

W dniu 11 maja w Józefowie odbyła się jubileuszowa, 25 edycja Międzynarodowego Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa. W zawodach wzięło udział 530 zawodników z 44 ośrodków z Polski, Łotwy i Czech. Miłym akcentem turnieju było publiczne przekazanie decyzji Międzynarodowego Komitetu World Kyokushin Budokai o przyznaniu Sensei Agnieszce Winek stopnia 5 DAN oraz wręczenie certyfikatu wraz z nowym pasem! Serdecznie gratulujemy Shihan!

Reprezentacja Klubu Sportowego Budokai Lublin w nieco okrojonym składzie, bo aż o 6 z 10 naszych topowych zawodników, wywalczyła 18 miejsc medalowych i 5 miejsce drużynowo.


Iga Majczak - atak w finale.

Na najwyższym stopniu podium wygrywając swoje kategorie stanęli:

 1. Iga Majczak (2 walki wygrane)

 2. Martyna Cichocka (3 walki wygrane – wszystkie przed czasem)

 3. Bartosz Radzki (3 walki wygrane – półfinałowa przed czasem)

 4. Maciej Kopyciński (4 walki wygrane)

Drugie miejsca wywalczyli:

 1. Klaudia Kotyra (1 walka wygrana)

 2. Dawid Gaborek (1 walka wygrana)

 3. Mateusz Cholewa (2 walki wygrane)

 4. Kwiecień Maria (2 walki wygrane)

 5. Maja Wodzyńska (2 walki wygrane)

 6. Alicja Mołdoch

 7. Patrycja Marczak (1 walka wygrana)

Trzecie miejsce zdobyli:

 1. Antoni Marciniak (2 walki wygrane)

 2. Blanka Praszczyk

 3. Natalia Matwijczuk (1 walka wygrana)

 4. Emilia Lepiarz (1 walka wygrana)

 5. Norbert Gałan (1 walka wygrana)

 6. Robert Tkaczyk (1 walka wygrana)

 7. Ewelina Boiko (1 walka wygrana)


Turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Ze względu na bardzo liczne kategorie niejednokrotnie, aby znaleźć sie w strefie medalowej należało wygrać co najmniej dwa pojedynki.Skuteczny Bartosz Radzki w próbie Hisa Gerio Jodan.

Świetnie spisała się Martyna Cichocka demolując rywalki i wygrywając wszystkie 3 pojedynki w spektakularny sposób przed czasem. W tej samej kategorii wiekowej i wagowej po pięknych dwóch pojedynkach oraz rozstrzygniętym niejedno głośnie na korzyść znakomitej Łotyszki półfinale, na trzecim miejscu podium uplasowała się Emilia Lepiarz. Obie zawodniczki zbliżają się do szczytu formy, który powinien nastąpić na Mistrzostwach Europy w Turcji już za dwa tygodnie!


W kategorii dzieci dwie walki wygrała Iga Majczak, która pierwszy pojedynek zakończyła przed czasem efektownym mae geri jodan a drugi zwyciężyła przez wazaari.


Wśród kadetów młodszych, dwa pojedynki w licznej kategorii kadetów do 30 kg, aż 4 pojedynki zwyciężył Maciej Koryciński i zdobył złoty medal!


Reprezentant naszego klubu na Mistrzostwa Europy w Białymstoku – Bartosz Radzki w świetnym stylu zwyciężył 3 pojedynki w tym doprowadzając do knockdownu techniką hidari mawashi geri chudan w półfinale (lewe kopnięcie na wątrobę). Mimo choroby i antybiotykoterapii, walczył efektownie i efektywnie wygrywając kategorię juniorów do 65 kg.


Maja Wodzyńska startująca wśród młodziczek do 40 kg zaprezentowała się świetnie, wygrywając dwa pojedynki z utytułowanymi przeciwniczkami.  W walce finałowej „zostawiła serce na macie” próbując znaleźć sposób na znakomitą Polinę Martseniuk z Łotwy. Tym razem jednak przeciwniczka okazała się być jeszcze poza zasięgiem. Cieszy natomiast fakt, że Majka robi ogromne postępy i jej walki z turnieju na turniej są coraz lepsze.


Dwie walki wygrali debiutujący na zawodach wyjazdowych Marysia Kwiecień i Mateusz Cholewa, zdobywając drugie miejsca w swoich kategoriach. Trzeba dodać, że Mateusz nie zmieścił się w swojej kategorii -35 kg i wystartował w kategorii -40 kg, ważąc zaledwie 36 kg! Wielkie brawa za postawę i wyniki!


W kadetach do 25 kg walki eliminacyjną i ćwierćfinałową (z reprezentantem Łotwy) w pięknym stylu zwyciężył Antoni Marciniak. W półfinale walczył jednak z bardzo silnym fizycznie Ukraińskim zawodnikiem, trenującym pod okiem Igora Docenko w KSW Bushi i musiał uznać jego wyższość, zdobywając ostatecznie brązowy medal.


Patrycja Marczak w akcji - finał kategorii -50 kg juniorek.

Nie wszystkim zawodnikom udało się wygrać swoje pojedynki, ale „tanio skóry nie sprzedali”. Dla części kadry A był to ostatni sprawdzian przed wylotem na Mistrzostwa Europy do Turcji oraz do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Białymstoku. Wyniki mówią same za siebie więc trzymamy mocno kciuki za kolejne udane występy!


Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w wyjazd do Józefowa – sędzinie Sensei Amelii Tomaszewskiej, oraz Sensei Sebastianowi Lewandowskiemu, Senpai Michałowi Prościńskiemu, Piotrowi Wawer, Gabrieli Szubarczyk, Danielowi Kopycińskiemu, Sebastianowi Marciniakowi, Mariuszowi Jakubczakowi a także innym rodzicom i osobom przygotowującym i wystawiającym dzieci do walk. Podziękowania także za fotorelację przygotowaną przez Senpai Karolinę Podlaszewską.


OSU!


296 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Gratulacje 🥋🥇 OSU!

Like
bottom of page