top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Egzaminy sesji zimowej 2023 zakończone. 250 nowych stopni w Klubie!


W dniach 15-17 grudnia 2023 roku odbyła się zimowa sesja egzaminacyjna w sezonie szkoleniowym 2023/2024. Uczestniczyło w niej 228 karateków którzy otrzymali promocje na łącznie 250 nowych stopni szkoleniowych!


Piękne Mae Keage w wykonaniu Łucji Milewskiej

Pierwsza tura odbyła się w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 27 i uczestniczyło w niej 41 młodych sportowców.



I tura - pamiątkowe zdjęcie przed egzaminem na 10.1-9.3 kyu.

Egzamin składał się z części technicznej i praktycznej (walki ze zmieniającymi się partnerami). Po trwającym 2,5 h teście komisja egzaminacyjna w składzie Sensei: Marcin Majczak, Anna Majczak, Amelia Tomaszewska, Natalia Trancygier nadała egzaminowanym nowe, wyższe stopnie szkoleniowe kyu.


Na uwagę zasługuje świetna dyspozycja i przygotowanie grupy w której aż 5 osób zdało na 2 stonie:

  • Martyna Kozłowska

  • Amelia Aleks

  • Maciej Tabor

  • Robert Tkaczyk

  • Maja Wodzyńska


Wyróżnienia:

  • Julia Wodzyńska

  • Patryk Piejak

  • Kornelia Rak

  • Mark Tur

  • Julia Jakubczak

  • Marcin Rakoczy

  • Adam Jędrasik


W hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie odbyły się dwie kolejne tury egzaminu dla osób zdających na stopnie 10-9.3 kyu.


II tura egzaminu - tym razem na 10.1-10.3 kyu

Do testu przystąpiło łącznie 107 karateka w tym w turze drugiej - 75 na 10.1-10.3 kyu a trzeciej - 32 osoby na 9.1-9.3 kyu. Wiele osób zdało egzamin bezbłędnie, kilka z wyróżnieniem oraz na dwa stopnie szkoleniowe. W turze III po egzaminie technicznym odbyły oczywiście walki egzaminacyjne.


III tura to egzamin na 9.1-9.3 kyu

Poziom obu tur był niezwykle wysoki, o czym świadczyło bardzo mało zarejestrowanych błędów oraz bardzo dużo perfekcyjnie wykonanych technik za które zdający otrzymywali plusy na kartach egzaminacyjnych.


Na uwagę zasługuje przystąpienie 8 osób w wieku "po trzydziestce", których dzieci wciągnęły w nową pasję - treningi karate.


Promocję na dwa stopnie szkoleniowe otrzymali:

  • Anastasiia Isko

  • Amelia Krzysiak

  • Jakub Kubecki

  • Łucja Milewska

  • Klara Próchniak

  • Łucja Rogala

  • Hanna Tomasiak

  • Filip Truskolaski

  • Iga Walczak

  • Nadia Wróbel

  • Nadia Borsukiewicz

Wyróżnienia:

  • Marcelina Kowalczyk

  • Julia Kowalska

  • Elena Laskowska

  • Marta Pachuta

  • Justyna Plewik

  • Piotr Plewik

  • Wojciech Smyl

  • Szymon Sowa

  • Diana Ściegienna

  • Gabriela Tokarska

  • Franciszek Tybulczuk

  • Maria Wciseł

  • Dominik Wójcik

  • Filip Wójcik

  • Ewelina Bojko

  • Natan Jędrasik

  • Magdalena Rybka

  • Miłosz Dudra

  • Adam Jędrasik

  • Igor Kobiałka

  • Maciej Kopyciński

  • Szymon Kowalik

  • Malwina Sosnowska

  • Kacper Wróblewski

  • Sebastian Marciniak

  • Maya Hawrylewicz

  • Robert Puczyk

  • Iga Majczak

  • Oliwia Laskowska

  • Franciszek Przybyś

  • Marcel Szymula

  • Wojciech Tkaczyk

  • Zuzanna Trzaskowska


W ostatnich dwóch turach przeprowadzonych w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie udział wzięło 82 zawodników. IV tura przeznaczona była dla zdających jedynie z gminy wólka na stopień 10.1 kyu a piąta dla zaawansowanych zdających na stopnie od 8.1 do 4.2 kyu.


IV tura egzaminu - zdający tylko na 10.1 kyu.

Poziom tych grup był bardzo wysoki. Na uwagę egzaminatorów w turze IV szczególne zasłużyli, i zostali wyróżnieni:

  • Hanna Falska

  • Julia Górska

  • Antoni Hajn

  • Nikodem Kasprzyk

  • Tamara Kozieł

  • Piotr Parzyszek

  • Tomasz Romanek

  • Stanisław Sondej

  • Lidia Tomiło

Najwyższy możłiwy poziom techniczny zaprezentowali ci którzy otrzymali awans na 2 stopnie:

  • Hanna Cupryn

  • Hanna Dąbrowska

  • Alicja Gozdal

  • Gabriela Misiura

  • Maks Sondej

  • Paweł Stachal


Egzamin V tury - to była uczta dla oka.

Uczestnicy V tury musieli prezentować nienaganną technikę a wyróżnienia otrzymały osoby nie tylko świetne technicznie, ale także prezentujące przez cały egzamin wysoki poziom dynamiki:

  • Michał Albiński

  • Julian Dominik

  • Iga Majczak

  • Natalia Matwijczuk

  • Franciszek Przybyś

  • Filip Teter

  • Oliwier Szabała

  • Wojciech Tkaczyk

  • Hanna Borkowska

  • Wiktoria Jakubczak

  • Martyna Cichocka

  • Gabriela Szubarczyk


O piękne zdjęcia ze wszystkich sesji zadbali: Senpai Karolina Podlaszewska i Bartosz Radzki.


Wszystkim uczestnikom testu serdecznie gratulujemy wyniku, OSU!


FOTORELACJE:

Gratulujemy przygotowania i postawy w dniu egzaminu!

OSU!

488 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page