top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Karolina Podlaszewska Wicemistrzynią Polski Seniorek PZK!

Pierwszego czerwca 2024 roku w Wieliczce odbyły się 51 Wagowe Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate. Dwie reprezentantki KS Budokai Lublin, które dopiero co wróciły z Mistrzostw Europy z Turcji - Karolina Podlaszewska i Natalia Trancygier postanowiły spróbować swoich sił w krajowym czempionacie. Niestety w przypadku sensei Natalii Trancygier trudy turnieju w Turcji dały się odczuć i nie przebrnęła przez strefę eliminacyjną. Senpai Karolina Podlaszewska walczyła natomiast jak natchniona i zwyciężając dwie walki zameldowała się w finale Mistrzostw Polski! Tym razem, po wyrównanym pojedynku z dogrywką, musiała uznać wyższość rywalki z YMCA Kraków, ale srebrny medal turnieju pod auspicjami Polskiego Związku dokłada do sporej kolekcji swoich tegorocznych osiągnięć!

 


Dobrych walk gratulował Karolinie Podlaszewskiej sam Shihan Andrzej Drewniak.

Do kolejnych wyzwań waleczna Senpai Karolina dołożyła sobie udział Pucharze Świata KWU Senshi w Kamczia w Bułgarii, organizowanym przez Międzynarodową Ligę Zawodową KWU po którym będzie uczestniczyć w XVIII Międzynarodowym Obozie Letnim tej wielkiej organizacji sportowej. Obóz i turniej organizowany jest dla zawodników będących medalistami Mistrzostw Europy oraz krajowych czempionatów ze wszystkich organizacji Kyokushin Karate! To kolejne wielkie wyzwanie i sposobność na podnoszenie swoich kwalifikacji jak i możliwość przeżycia niezwykłych doświadczeń i zdobycie międzynarodowych przyjaźni i kontaktów.

WIELKIE BRAWA dla Karoliny za ten krok oraz ciąg sukcesów w mijającym sezonie 2023/2024!


Równolegle do Mistrzostw Polski zawodnicy KS Budokai Lublin startowali w Mistrzostwach Europy IKO Nakamura. Ale to już temat na osobny artykuł.

209 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page