top of page
 • Instagram
 • Facebook
 • YouTube

KS Budokai Lublin ponownie drużynowo na podium! IKAK European Friendship - Ostrów Mazowiecka 2023

W dniu 03.06.2023r. w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się kolejna XVIII edycja Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin o nazwie IKAK European Friendship. W zawodach wystartowało 332 zawodników z 18 klubów karate z Polski, Ukrainy i Łotwy. Z racji, że start na tych zawodach traktowany był przez wielu trenerów jako ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy IKO Nakamura, zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Do wygrania były piękne i efektowne puchary oraz nietuzinkowe dyplomy z napisami z 24 karatowego złota.Klub Sportowy BUDOKAI Lublin reprezentowało 39 zawodników startujących w konkurencji kumite (walki) w dwóch kategoriach – świeżaków (pomarańczowe pasy) oraz zaawansowanych (kolorowe pasy). Łącznie wywalczyliśmy 28 miejsc na podium (5 złotych, 9 srebrnych i 14 brązowych medali) co ulokowało nasz klub na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich uczestniczących w turnieju klubów!


Sensei Anna Majczak odbiera nagrodę za 2 miejsce w rankingu klubów.


Złote medale w kumite wywalczyli:

 1. Oskar Ostrowski (świeżarki)

 2. Robert Tkaczyk (świeżarki)

 3. Filip Kiszczak (zaawansowani)

 4. Dominik Julian (świeżarki)

 5. Martyna Cichocka (zaawansowani)

Srebrne medale w kumite zdobyli:

 1. Iga Majczak (świeżaki)

 2. Oliwier Szabała (świeżaki)

 3. Tymon Majczak (zaawansowani)

 4. Paweł Szyszko (świeżaki)

 5. Antoni Marciniak (świeżaki)

 6. Krzysztof Krupa (świeżaki)

 7. Marcel Szymula (świeżaki)

 8. Zuzanna Świtka (zaawansowani)

 9. Amelia Pastwa (świeżaki)

Brązowe medale wywalczyli:

 1. Karolina Michalak (zaawansowani)

 2. Maja Sosnowska (zaawansowani)

 3. Julia Garbacz (świeżaki)

 4. Piotr Cywiński (świeżaki)

 5. Kalina Kołodyńska (świeżaki)

 6. Patrycja Marczak (zaawansowani)

 7. Maja Wodzyńska (świeżaki)

 8. Mateusz Delmanowicz (zaawansowani)

 9. Joanna Matysiak (świeżaki)

 10. Maja Rodzoś (świeżaki)

 11. Tkaczyk Wojciech (świeżaki)

 12. Adam Starek (świeżaki)

 13. Bartosz Radzki (zaawansowani)

 14. Maciej Kopyciński (świeżaki)


Martyna Cichocka kończy walkę finałową kategorii -45 kg

Rewelacyjnie na turnieju wypadła po raz kolejny Martyna Cichocka, która tym razem ze względu na brak niższej kategorii wystartowała w wyższym limicie wagowym do 45 kg. Wszystkie trzy pojedynki, z Łotyszką, koleżanką z klubu i zawodniczką z Józefowa zwyciężyła przewagą wazaari lub ippon!


Filip Kiszczak zdobywa Waza-ari

Filip Kiszczak w zwyciężył kolejno zawodników z Łotwy, Polski, aby w finale dzięki efektownym mae geri jodan (frontalne na głowę) i hiza geri jodan (kolanem na głowę) zwyciężyć przez ippon kolejnego Łotysza!


Mateusz Delmanowicz w licznej kategorii kadetów po dwóch efektownych zwycięstwach (kaiten-geri) z bardzo mocnymi Łotyszem i reprezentantem gospodarzy, zdobył brązowy medal ulegając nieznacznie mniej zmęczonemu zawodnikowi z Białegostoku.


Patrycja Marczak w natarciu

Patrycja Marczak zwyciężyła pierwszy pojedynek przez waza-ari (mawashi geri jodan) a drugi przez ippon, po jednym z mocnych shita (hak) wyprowadzonych na wątrobę świetnie kopiącej rywalki. W półfinale uległa jedynie zawodniczce z Józefowa zdobywając brązowy medal.


Dominik Julian i Robert Tkaczyk w kategorii pomarańczowych pasów zwyciężyli wszystkie swoje pojedynki prezentując wysoki poziom wyszkolenia technicznego i wysoki poziom motywacji. Dodać trzeba, że wszyscy przeciwnicy Dominika byli od niego sporo wyżsi.


Oskar Ostrowski punkuje Mawashi-Geri Jodan

Trenujący dosyć krótko Oskar Ostrowski wygrał w dobrym stylu dwa pojedynki i po raz kolejny stanął na podium ogólnopolskiego turnieju. Tym razem na najwyższym z miejsc!


Świetnie zaprezentowała się najmłodsza z uczestniczek – Iga Majczak, która pojedynki ćwierćfinałowy i półfinałowy zakończyła przed czasem, a w finale niestety uległa przeciwniczce z Wasilkowa, z którą dwa tygodnie wcześniej zwyciężyła w Józefowie. 5 letnia Iga zdobyła srebrny medal w kategorii 6-7 latków.


Tymon Majczak rozlosowany był do półfinału, w którym czekał na niego zawodnik z Łotwy. Tymon zaraz po rozpoczęciu walki trafił czystym kopnięciem na głowę i zdobył przewagę, którą utrzymał do końca pojedynku. W finale decyzją sędziów przegrał z zawodnikiem gospodarzy.


Znakomicie w drugim swoim starcie wypadła trenująca zaledwie od lutego Amelia Pastwa wygrywając dwie walki przed czasem. Niestety w finale po wielu uporczywych faulach przeciwniczki utraciła waza-ari, którego mimo przewagi nie udało jej się odrobić.


Paweł Szyszko (niebieskie hogo) w zwycięskim półfinale.

Paweł Szyszko w debiucie na zawodach wyjazdowych zwyciężył w 2 pojedynkach – w pierwszym przez waza-ari a w drugim przez ippon. Finał niestety nie poszedł po jego myśli i przegrał z szybko kopiącym rywalem z Białegostoku.


Antoni Marciniak przezentuje rywalowi Mawashi-Geri Jodan.

Antonii Marciniak i Krzysztof Krupa startujący w kategorii dzieci do 25 i 35 kg zwyciężyli przez wazaari swoje pojedynki półfinałowe, a w walce o złoto zabrakło tym razem trochę szczęścia.


Zuzanna Świtka zwyciężyła pojedynek półfinałowy przez waza-ari, natomiast w walce finałowej niejedno głośnym werdyktem sędziów zdobyła srebrny medal. Było blisko zwycięstwa!


Na drugim miejscu podium stanął też Marcel Szymula który po zwycięski półfinale musiał w pojedynku o złoty medal uznać wyższość przeciwnika.


Bardzo ładne zwycięskie pojedynki stoczyli Maja Wodzyńska, Maciej Kopyciński, Bartosz Radzki, Joanna Matysiak, Maja Rodzoś i Julia Garbacz, zdobywając brązowe medale w swoich kategoriach.


Zawodnikami w dniu turnieju opiekowali się sensei: Marcin Majczak, Anna Majczak, Natalia Trancygier, Amelia Tomaszewska. Za przygotowanie zawodników do walki odpowiadali Państwo: Joanna i Michał Tokarzewscy, Szyszko, Kopyciński. Rolę Klubowego Fotografa pełnił senpai Sebastian Marciniak. Funkcję sędziego z ramienia KS Budokai Lublin pełnił senpai Michał Prościński.

Bardzo dziękujemy Panu Markowi Trrancygier za udostępnienie ośmioosobowego busa na dzień wyjazdu!Wszystkim zaangażowanym – uczestnikom, sędziom, rodzicom i przyjaciołom serdecznie dziękujemy!

Osu!


Nie licząc zawodników kadry A, był to ostatni turniej dla naszych karateków przed wakacjami. Bardzo cieszy i napawa optymizmem fakt, że na każdych ogólnopolskich lub międzynarodowych zawodach w tym sezonie Klub odbierał nagrodę drużynową! Świadczy to o tym, że zbudowaliśmy świetną ekipę, która jest w stanie walczyć o najwyższe trofea na zawodach najwyższej rangi.


Ostatni poważny sprawdzian zawodników z kadry A to Mistrzostwa Europy IKO Nakamura w Białymstoku. Trzymamy kciuki za przygotowania i walki. Osu!

395 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page