top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Medalowy początek 2024 roku - Mistrzostwa Polski Makroregionu Wschodniego PZKK

W dniu 2 marca 2024r. w Ujeździe odbyły się Mistrzostwa Polski Makroregionu Wschodniego organizowane przez PZKK oraz Turniej Towarzyszący Ujazd Cup. W zawodach wzięło udział 320 zawodników z 21 klubów karate Kyokushin.


Klub Sportowy Budokai Lublin reprezentowało 20 zawodników z czego 11 osób wróciło z medalami.


Trafione Ushiro Mawashi Kaiten Geri Jodan - Bartosz Delmanowicz

Rewelacyjnie zaprezentował się Bartosz Delmanowicz, który zwyciężył obsadzoną topowymi zawodnikami Polski kategorię juniorów do 55 kg. Bartek wszystkie 3 walki zakończył przed czasem efektownymi technikami mawashi oraz kaiten geri jodan (na głowę).


Efektowny knockdown prawym ciosem prostym - Szymon Radzki

Szymon Radzki zwyciężył w dwóch trudnych pojedynkach z bardzo dobrymi zawodnikami. Pojedynek półfinałowy zakończył przed czasem doprowadzając rywala do knockdown silnym prawym ciosem prostym. Mistrzem kategorii został decyzją sędziów po wymagającym pojedynku finałowym z dogrywką.


Finał seniorek - Karolina Podlaszewska w spokojnym marszu po złoto.

Jak zwykle świetną postawę i przygotowanie zaprezentowała Karolina Podlaszewska pewnie zwyciężając kategorię kobiet do 65 kg.


Amelia Pastwa, Martyna Cichocka i Piotr Podgajny, którzy weszli w nowe kategorie wiekowe i wagowe zaprezentowali się znakomicie wywalczając brązowe krążki.


Amelia Pastwa - potężna siła ataku jak na 37 kilogramów masy!

Amelia rozgromiła przeciwniczkę w ćwierćfinale przed czasem. W półfinale bliska była pewnego zwycięstwa. Niestety pełna dominacja w pojedynku obniżyła jej czujność i utraciła waza-ari w ostatnich sekundach pojedynku po trafieniu mawashi geri jodan.


W czarnym kasku Martyna Cichocka

Martyna w walce ćwierćfinałowej nie pozostawiła złudzeń przeciwniczce oraz sędziom wygrywając pojedynek przed czasem w 40 sekundzie. Efektownie zaczęła gdy w pierwszej akcji po nie trafionym kopnięciu obrotowym ushiromawashi-geri natychmiast ponowiła uchi-geri trafiając prosto w brodę przeciwniczki. W następnej akcji sędziowie nie zasędziowali trafienia mae-geri skupiając się na upomnieniu rywalki za wypadnięcie po nim z maty. W kolejnej już akcji czysto trafione mae geri jodan zakończyło pojedynek. Pechowo zakończył sie jednak półfinał, w którym sędziowie nie zareagowali na czysto trafione przez Martynę mae geri jodan a policzyli waza-ari rywalce za trafienie mawashi-geri w... łokieć... Martyna musiała pogodzić się z sytuacją. Tak czasem bywa w sporcie.


Złote medale:

🥇Bartosz Delmanowicz

🥇Szymon Radzki

🥇 Karolina Podlaszewska


Srebrne medale:

🥈Blanka Praszczyk

🥈Maja Sosnowska


Brązowe medale:

🥉Martyna Cichocka

🥉Amelia Kocot

🥉Patrycja Marczak

🥉Piotr Podgajny

🥉Amelia Pastwa

🥉Maja Rodzoś


Tym razem bez medalu ale bogatsi o nowe doświadczenie wrócili: Gabriela Szubarczyk, Emilia Lepiarz, Zuzanna Świtka, Blanka Tokarzewska, Antoni Marciniak, Robert Tkaczyk, Julia Garbacz, Wiktoria Jakubczak, Oliwier Szabała.


Oliwier Szabał w symultanicznym ataku na nogę podporową.

W śród nich bliscy wejścia do strefy medalowej byli Gabriela Szubarczyk, Robert Tkaczyk, Antoni Marciniak, Oliwier Szabała i Julia Garbacz. O pechowym zakończeniu ćwierćfinałów zadecydowały tu złe rozłożenie sił, lub chwile rozproszenia na sekundy przed zakończeniem pojedynku.


Świetny debiut niedoświadczonego jeszcze Roberta Tkaczyka - Tobi Mae-Geri Chudan

Sędzią z ramienia KS Budokai Lublin była sensei Amelia Tomaszewska pełniąca w tym dniu rolę także sędziego maty (gratulujemy!). Rolę sekundantów sprawowali sensei Marcin Majczak, sensei Natalia Trancygier, senpai Michał Prościński a opiekunami grupy byli senpai Sebastian Marciniak, Mariusz Jakubczak oraz niezawodni rodzice.


Pamiątkowe zdjęcie prawie całej drużyny.

Za fotorelację odpowiedzialna była senpai Maja Bielecka. Serdecznie dziękujemy OSU!

Za tydzień kolejne wyzwania w Tomaszowie Lubeslkim!


458 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page