top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego – 5 medali dla KSBL.

W dniu 19.03.2022r. w Bartoszycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego w Karate Kyokushin pod patronatem Polskiego Związku Karate. W zawodach wzięło udział ok. 300 zawodników z 40 klubów reprezentujących 4 województwa: mazowieckie, lubelskie, podlaskie oraz warmińsko-mazurskie.


Klub Sportowy BUDOKAI Lublin reprezentowało 15 zawodników: Katarzyna Kuprianowicz, Karolina Podlaszewska, Michał Prościński, Ola Mitura, Bartek Delmanowicz, Bartek Pawluk, Julia Ardasińska, Sandra Farbiszewska, Bartek Król, Kacper Furman, Bartek Borkowski, Remek Wójcik, Maja Kotyra, Michał Stefanowicz i Maja Bielecka.

Rolę sędziego z ramienia Klubu w tym dniu pełniła Senpai Natalia Trancygier. O fotorelację zadbała niezawodna Karolina Podlaszewska.Reprezentanci Klubu wywalczyli łącznie 5 medali – 2 srebrne i 3 brązowe.


Najlepiej z całej ekipy spisała się powracająca po przerwie wymuszonej kontuzją – Maja Kotyra, która stoczyła na turnieju 3 walki. Pierwszy pojedynek zakończyła punktując waza-ari spektakularną techniką wykonaną na głowę a drugi wygrywając przed czasem - przez ippon mocnymi technikami na uda. Walkę finałową przegrała niejedno głośnie po dogrywce.


Maja Kotyra w akcji.

Srebrny medal wywalczył również Remek Wójcik, który stoczył wyrównany pojedynek finałowy po wcześniejszej dyskwalifikacji przeciwnika z półfinału.


Trafione i nie zaliczone Mawashi Geri Jodan kopie Bartosz Pawluk

Bartek Król, Sandra Farbiszewska i Michał Prościński po ciężkich pojedynkach zajęli zasłużenie 3 miejsca na podium.


Nie powiodło się tym razem naszym utytułowanym zawodnikom – Katarzynie Kuprianowicz, której kategoria seniorek do 60 kg nie odbyła się i Kasia startowała w kategorii do 65 kg. Mimo dobrej postawy sensei Kasia musiała uznać wyższość utytułowanej rywalki z Zielonki.


Low Kick (Mawashi Geri Gedan) w wykonaniu Katarzyny Kuprianowicz

Karolina Podlaszewska tym razem miała nieco pecha. Rozegrała pojedynek zgodnie z założeniami tracąc w początkowej fazie walki waza-ari na rzecz niezwykle wszechstronnej przeciwniczki. Następnie zdominowała walkę, odrobiła stratę techniką mawashi geri jodan i zakończyła pierwszą rundę mocnym akcentem pokazując znaczącą przewagę siły i dynamiki. Pechowo postawienie wszystkiego na jedną kartę tym razem skończyło się źle. 2 sędziów dało jej zwycięstwo a 3 dało dogrywkę, w której ciężar dominacji w pierwszym starciu odbił się na koncentracji, co zakończyło się utratą punktów i przegraną.


Karolina Podlaszewska w ataku.

Bartek Delmanowicz stoczył trudny pojedynek eliminacyjny który wygrał przez waza-ari techniką mawashi geri jodan (głowa) po cyklu zaplanowanych ataków na strefę chudan i gedan (nogi i tułów). Kolejny przyszło niestety stoczyć z najlepszym w europie zawodnikiem w tej kategorii ostatnich 3 lat - Błażejem Polakiem z Józefowa, który niestety zakończył drogę Bartka po medal. Trzeba jednak przyznać, że pojedynek był zacięty i Bartek pokazał wielkie serce do walki.


Waza-ari dla Mai Bieleckiej - Kake Geri Jodan

Maja Bielecka podobnie jak Bartek wygrała trudny pojedynek eliminacyjny przez waza-ari – tym razem techniką kake-geri jodan. W 1/8 finału starła się z Mistrzynią Polski Juniorek w tej kategorii. Po wyrównanym pojedynku Maja przegrała przez decyzję sędziów o przyznaniu waza-ari rywalce, gdy po przyjeciu na hogo mae-geri chudan (na korpus) była zmuszona poprawić spadający kask.


Pozostali zawodnicy debiutujący na zawodach tak wysokiej rangi dali z siebie wszystko walcząc do samego końca i mimo przegranej mogli być z siebie zadowoleni.


Optymizmem napawa fakt, że w tym sezonie udało się zawodnikom naszego Klubu sięgnąć po tytuły na zawodach pod auspicjami Polskiego Związku Karate – zarówno na zawodach makroregionu jak i rangi Mistrzostw Polski.Kolejny sprawdzian naszych podopiecznych już 26 marca w Sandomierzu. Osu!

244 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page