top of page
 • Instagram
 • Facebook
 • YouTube

Ostatni start sezonu i wielki sukces zawodników KS Budokai Lublin!

W dniu 22.05.2022r. odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowany przez Sensei Radosława Grabowskiego i Sensei Tomasza Marcjaniaka.W zawodach wzięło udział 297 zawodników z Polski i Łotwy i Ukrainy.


Klub Sportowy Budokai Lublin reprezentowało 31 zawodników, wśród których nie zabrakło debiutantów jak i niektórych utytułowanych zawodników kadry A. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom wyszkolenia technicznego i taktycznego, czego efektem było wywalczenie 23 medali i zajęcie wysokiej, 3 lokaty w klasyfikacji generalnej, wśród 20 uczestniczących w turnieju klubów!Złote medale zdobyli:

 • Patrycja Marczak – zwyciężyła swoją kategorię po 3 wygranych pojedynkach. Ilość wygranych pojedynków oraz punkty zdobyte podczas walki (ippon, wazaari), uplasowały Patrycję w rankingu TOP 10 na 5 miejscu wśród wszystkich startujących kobiet!

 • Tamara Plewko – po zwycięstwie dwóch pojedynków, potwierdziła dominację w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Trzeba przyznać, że w walce finałowej musiała się wykazać wielką wolą walki stawiając opór bardzo dynamicznej przeciwniczce. Ostatecznie wygrała ten pojedynek przez ippon, wpierw zdobywając waza-ari techniką mawashi geri jodan, żeby po chwili przeciwniczka pokazała swoją niezdolność do dalszej rywalizacji po kumulacji prawych low–kicków.

 • Bartosz Król – eliminacyjny pojedynek zakończył po ok. 30 sekundach techniką migi shita uchi (tsuki). W półfinale przeciwnik nie podjął walki. W finale po ostrej wymianie ciosów Bartek zdobył waza-ari ciosem prostym w splot słoneczny, żeby po chwili zupełnie rozbić reprezentanta Łotwy i zakończyć pojedynek przed czasem.

 • Mikołaj Kuleszyk – zwyciężył dwa pojedynki. Pierwszy rozstrzygnął przed czasem – ippon – kopiąc efektowne kake geri, drugi zacięty bój zwyciężył przez wskazanie sędziów.

 • Klaudia Stawinoga – zwyciężyła kategorię dzięki efektowym kopnięciom mae-geri jodan.


Bartosz Pawluk - mawashi geri jodan.

Srebrne medale wywalczyli:

 • Bartosz Delmanowicz – stoczył niezwykle emocjonujący ćwierćfinał z utytułowanym i bardzo mocnym zawodnikiem z Góry Kalwarii. Ruchliwego przeciwnika najpierw trafił techniką mae geri Jodan, by po chwili utracić na jego rzecz waza-ari po pięknej choć nie do końca idealnie trafionej technice kaiten-geri. Pojedynek zakończył jednak z „przytupem” odbierając przeciwnikowi oddech techniką mae-geri chudan (na korpus). W półfinale zwyciężył przez 2 wazarii kompletnie rozbijając mocnego zawodnika gospodarzy. W finale niestety uległ zawodnikowi z UKS Bushi, który szczęśliwie zdobył waza-ari trafiając mae geri jodan pod gardą. Bartek do końca dominował próbując odrobić stratę. Niestety z powodu kolosalnej różnicy wzrostu wysokie kopnięcia nie docierały do głowy rywala.

 • Alicja Sosnowska – zwyciężyła pojedynek półfinałowy w zaledwie 20 s atakując przeciwniczkę gradem ciosów i kopnięć. W finale po dogrywce i ostatecznej decyzji 2:2 sędzia maty zadecydował o zwycięstwie przeciwniczki.

 • Martyna Cichocka – po zwycięskim półfinałowym pojedynku przez wazaari, stoczyła walkę finałową z reprezentantką Ukrainy. Mimo dzielnej postawy, szybkich i dobrych technicznie akcji musiała uznać wyższość swojej rywalki, której low-kicki były w tym dniu mocno odczuwalne dla naszej zawodniczki.

 • Mateusz Delmanowicz – zwyciężył pierwszy pojedynek w regulaminowym czasie z reprezentantem Łotwy. W finale przegrał również z reprezentantem tego kraju dysponującym niespotykanym jak na ten wiek wachlarzem niebezpiecznych technik nożnych.

 • Maja Sosnowska – po zwycięstwie w półfinale, w pojedynku finałowym krótko przed zakończeniem walki utraciła pół punktu – wazaari i musiała zadowolić się w tym dniu II miejscem.

 • Srebrny medal w swojej kategorii wagowej zdobyła również powracająca do startów po dłuższej przerwie Julia Karwacka.


Bartosz Radzki zdobywa waza-ari techniką mae geri jodan.

Brązowe medale zdobyli:

 • Bartosz Radzki – w najliczniejszej kategorii zawodów zwyciężył dwa pojedynki – przed czasem rozprawił się z Łotyszem za pomocą mocnych rąk oraz trafionej techniki mae geri jodan, a przez 2 wazaari (Ippon) zwyciężył z zawodnikiem gospodarzy trafiając tą samą techniką dwukrotnie. Na drodze po złoty medal stanął mu dobrze dysponowany zawodnik Ukrainy, który ostatecznie zwyciężył kategorię.

 • Bartosz Pawluk – po zwycięstwie w ćwierćfinale przez Ippon (2 x wazaari) – uderzając lewy hak na tułów, w kolejnym pojedynku przegrał w regulaminowym czasie, gdy po dominacji przez całą rundę utracił waza-ari dając się zaskoczyć techniką kaiten geri. Mimo, że było blisko, zabrakło czasu na odrobienie straty.

 • Wojciech Tkaczyk, Dawid Lotter, Mateusz Hordejuk zwyciężyli swoje pojedynki ćwierćfinałowe w regulaminowym czasie walki, podobnie jak świetnie dysponowane siostry Rakoczy Aurelia i Anastazja. Aurelia po efektownym zwycięstwie nad zawodniczką z Warszawy w walce o finał po dosyć kontrowersyjnym werdykcie musiała pogodzić się ze zwycięstwem przeciwniczki.


Po dobrych walkach brąz wywalczyli również: Emilia Lepiarz, Maja Kowalczyk, Zuzanna Buława, Aleksander Karwat i Adrianna Wójtowicz.Poza strefą medalową turniej zakończyli po dobrych pojedynkach: Karolina Michalak, Tymon Majczak, Oktawia Majkowska, Oliwier Szabała, Szymon Radzki, Agata Rydz, Sandra Farbiszewska Norbert Gałan i Michał Stefanowicz mimo dzielnej postawy ze startu w Ostrowi wyciągają cenną lekcję i trenują dalej, Osu!


Sędzią z ramienia KS Budokai Lublin była Senpai Amelia Tomaszewska, natomiast opiekunami grupy i coachami byli: Sensei Marcin Majczak, Anna Majczak i Katarzyna Kuprianowicz oraz Senpai Natalia Trancygier, Jerzy Ciupak i Zuzanna Rykiel.

Tym razem rolę klubowego fotografa pełniła Senpai Maja Bielecka.


386 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page