top of page
 • Instagram
 • Facebook
 • YouTube

Puchar Burmistrza Józefowa - relacja.

W dniu 07 maja 2022 w Józefowie, odbyła się kolejna edycja Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa. W zawodach wzięło udział 465 zawodników z 41 klubów z Polski, Łotwy, Ukrainy i Węgier.


KS Budokai Lublin reprezentowali zawodnicy zarówno początkujący ("świerzaki"), którzy rozpoczynają dopiero swoje starty na macie jak i zaawansowani. W klasyfikacji generalnej Klub zdobył wysokie 6 miejsce, dzięki wywalczeniu przez zawodników 15 medali.


Złote medale w swoich kategoriach zdobyli:

 • Tamara Plewko - wygrywając dwa pojedynki w konkurencji kumite „świeżaków” okazała się najlepsza w kat. młodzik open.

 • Wojtek Tkaczyk - wygrywając dwa pojedynki zwyciężył kategorię kadet młodszy „świeżaków” powyżej 40 kg.

 • Karolina Podlaszewska – w konkurencji zaawansowanych wygrała pewnie oba pojedynki biorąc odwet w walce finałowej na tryumfatorce Mistrzotw Makroregionu w których start nie poszedł Karolinie po mysli. Walka bez ochraniacza tułowia spowodowała, że Karolina zbudowała druzgocącą przewagę mocnymi atakami na korpus technikami shita uchi (tsuki) oraz mae i mawashi geri. Potwierdziła tym samym swoją mistrzowską klasę i wysoką dyspozycję żegnając się ostatecznie z kategorią junior.


Mawashi Geri Jodan - Karoliny Podlaszewskiej

Srebrne medale wywalczyli:

 • Piotr Podgajny - w kat. młodzik open „zaawansowanych”, po dwóch zwycięskich, mocnych pojedynkach (w tym jednym po dogrywce, lecz przez waza-ari), w finale uległ dużo wyższemu zawodnikowi z Sosnowca.

 • Oliwier Szabała - w kategorii do 55kg „świeżaków”, zwyciężając pojedynek półfinałowy, w finale przegrał z zawodnikiem ze Skarżyska Kamiennej

 • Oskar Mazik – „zaawansowani” – junior młodszy -55 kg, który uległ w finale zawodnikowi z Ukrainy.

 • Klaudia Stawinoga - debiutantka na turnieju „świeżaków” w kategorii do 40 kg, ważąc zaledwie 35 kg. Zwyciężyła pojedynek półfinałowy przez waza-ari a w finale utraciła punkt i przegrała z zawodniczka z Góry Kalwarii.


Natalia Trancygier skutecznie broni Kaiten Geri

Brązowe medale zdobyli:

 • Debiutująca w turnieju „zaawansowanych” w kat. kadet -30 kg Zuzanna Kiszczak - po mocnej, zwycięskiej walce półfinałowej przegrała pojedynek o finał z reprezentantką Wasiłkowa.

 • Karolina Michalak - w licznej kategorii kadet open „świeżaków”” przeszła przez eliminacje wygrywając przewagą w regulaminowym czasie walki. W półfinale przegrała bez utraty punktu z zawodniczką z Warszawy.

 • Norbert Gałan – debiutujący w „zaawansowanych” w kat. open kadetów, zwyciężył w pojedynku eliminacyjnym przez wazari. Drugie starcie o wejście do finału przegrał ze zwycięzcą kategorii.

 • Natalia Trancygier - powracająca na matę po wielu latach przerwy, debiutująca w kategorii seniorek do 60 kg, pokazała swoje wysokie umiejętności i doświadczenie. Zawiodła jedynie kondycja, nad którą praca dopiero się rozpoczyna.

 • Adrianna Wójtowicz zadebiutowała w „świeżakach” w kategorii Dziewcząt do 50 kg. Po zwycięstwie w pierwszym pojedynku, kolejna walkę przegrała zajmując ostatecznie 3 lokatę.

 • Kacper Skóra, również debiutant turniejowy, startował w kat. junior młodszy „świeżaków” -55 kg. Pierwsza walkę zwyciężył przez wazaari. W podobny sposób przegrał pojedynek o wejście do finału.

 • Bartosz Delmanowicz – w turnieju „zaawansowanych” w kat. - 40 kg młodzików - zwyciężył pojedynek ćwierćfinałowy pokazując duże doświadczenie, znakomity timing i przewagę siły. Zdominowany w podobny sposób półfinał zakończył przegraną przez niefortunne „wpuszczenie” w ostatniej sekundzie walki niezbyt silnie wykonanej techniki mae geri jodan.

 • Aleksandra Szyszko – kat. młodzik – 40 kg „zaawansowanych” - rozstrzygnęła pojedynek eliminacyjny przez ippon - poprzez niezdolność przeciwniczki do dalszej walki po mocnej serii uderzeń na tułów. W walce o finał przegrała przez utratę połowy punktu.


Piotr Podgajny w natarciu.

Reszta zawodników zakończyła rywalizację bez medalu.

 • W tej samej kategorii co Ola wystąpiła Julia Ardasinska zwyciężając błyskawicznie przez ippon pojedynek eliminacyjny poprzez dwa trafienia techniką Mawashi Geri Jodan (a głowę). W walce o strefę medalowa spotkała się z bardzo utytułowaną zawodniczką z KSW Bushi, która ostatecznie wygrała kategorię a Julka niestety nie zdobyła tym razem medalu.

 • Aurelia Rakoczy zwyciężyła przez ippon (2 trafienia Mawashi Geri Jodan) w pierwszym starciu, w kolejnym musiała uznać wyższość rywalki.


Dobre i twarde pojedynki eliminacyjne bez straty punktu, lecz przegrane werdyktem stoczyli z późniejszymi zwycięzcami kategorii: Tymon Majczak, Filip Kiszczak, Anastazja Rakoczy.


Bardzo dobrą walkę stoczyła Alicja Sosnowska, która do ostatnich sekund walki walczyła ostro i zacięcie. Werdykt padł dopiero po dogrywce, niestety niekorzystny dla Ali.


Pierwszą walkę turniejową stoczyła nasza najmłodsza reprezentantka - Iga Majczak, która mimo bardzo młodego wieku i niewielkiego wzrostu pokazała duży charakter do walki, oraz umiejętności próbując wykonać w trakcie pojedynku kopnięcie z przewrotką kaiten geri. Pomimo wielkiej chęci zwycięstwa w ostatnich sekundach walki utraciła pół punktu i zakończyła swój udział w turnieju.


Mateusz Delmanowicz miał wyjątkowego pecha na tych zawodach. Zgłoszony został przez zapisany błąd w pamięci systemu do starszej kategorii wiekowej. Pomimo to stoczył wspaniały pojedynek z reprezentantem Łotwy, dominując w przebiegu walki na każdej płaszczyźnie. Po komendzie kończącej pojedynek przyjął trafioną technikę mawashi geri jodan – a sędziowie boczni postanowili ją zapunktować. Pomimo anulowania punktu przez sędziego maty bez konsultacji z zespołem sędziowskim, werdykt końcowy był niekorzystny - wydaje się, że przez autosugestię sędziów bocznych, iż Mateusz powinien utracić waza-ari.Mniej szczęścia w tym turnieju mieli tym razem nasi utytułowani zawodnicy zarówno spośród kategorii dla początkujących jak i zaawansowanych.

Oktawia Majkowska przegrała po dogrywce pojedynek ćwierćfinałowy. Bartek Radzki i Szymon Radzki nie znaleźli recepty na zwycięstwo w swoich pojedynkach a Maja Bielecka uległa utytułowanej zawodniczce ze Szczytna. Maja Sosnowska, Mikołaj Mergo, Ewa Lepiarz, Dominik Górski, Bartek Borkowski, Gabriela Szubarczyk, Antoni Sawiuk a także debiutanci w konkurencji „zaawansowanych” Gabriela Ozygała, Martyna Cichocka, Emilia Lepiarz, Daniel Sochowski, Marcel Mączka i Sebastian Kuczyński po dobrych pojedynkach wyciągają kolejna lekcję nad czym należy jeszcze popracować, aby kolejnym razem jeszcze lepiej powalczyć.


Opiekunami grupy byli Sensei Marcin Majczak, senpai Michał Prościński, Senpai Amelia Tomaszewska, Senpai Natalia Trancygier i Senpai Oskar Mazik. Za ich ciężką pracę w dniu zawodów serdecznie dziękujemy OSU!


Piękne zdjęcia jak zwykle w wykonaniu Senpai Karoliny Podlaszewskiej oraz Mai Bieleckiej.


455 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page