top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Sukces na Mistrzostwach Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate

W dniu 28 listopada w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin PZK juniorów (roczniki 2004-2005) i młodzieżowców (2000-2003). Do zawodów zgłosiło się 218 zawodników z 77 klubów z całej Polski.


Klub Sportowy Budokai Lublin reprezentowały dwie zawodniczki: Maja Bielecka (juniorka - 55 kg) oraz Karolina Podlaszewska (juniorka + 60 kg), sędzia – Natalia Trancygier i Trener- Marcin Majczak.


Maja Bielecka w akcji

Maja po dobrej walce eliminacyjnej musiała uznać wyższość swojej rywalki (która ostatecznie została vice mistrzynią polski juniorek) i odpadła z dalszej rywalizacji. Niestety z różnych powodów nie udało się jej przeprowadzić przygotowań zgodnie z planem, co objawiło się spadkiem szybkości w ostatnich sekundach pojedynku. Serca do walki jednak nie zabrakło.


Mae Geri w walce eliminacyjnej wykonuje Karolina Podlaszewska

Karolina była bardzo zdeterminowana aby tym razem wywalczyć medal najważniejszej imprezy karate w Polsce i szczęśliwie udało jej się wykonać cały plan treningowy.


Walka półfinałowa - Karolina w kasku niebieskim

W drodze do upragnionego medalu zwyciężyła pojedynek ćwierćfinałowy przez wazaari z zawodniczką z Katowic, a półfinałowy w regulaminowym czasie rozbijając udo przeciwniczki z Białegostoku. Do finałowej walki stawić się jednak musiała po 7 minutach od półfinału i zmęczenie mogło mieć wpływ na poziom koncentracji. Zabrakło także trochę szczęścia i pomimo zaciętej walki z przewagą fizyczną Karoliny, pojedynek zakończył się przegraną po lekkiej, ponowionej i trafionej w kask technice mawashi geri wykonanej przez oponentkę z Lipna.


Mawashi geri wykonuje Karolina Podlaszewska - finał kat. +60

Srebrny krążek Karoliny to historyczny (nie licząc złotego medalu Katarzyny Kuprianowicz Akademickich Mistrzostw Polski Kyokushin Karate) pierwszy medal Mistrzostw Polski kyokushin Karate PZK po wejściu Klubu do Polskiego Związku Karate.


Podium kat. +60 juniorek (2004-2005)

Piękny prezent na przypadające w tym roku obchody 30-lecia działalności Klubu sprawiła Karolina swoim występem na Mistrzostwach Polski. Mamy nadzieję, że jej sukces otworzył przysłowiowy „worek z medalami” zawodów rangi Mistrzowskiej w Kyokushin Karate, gdyż przed zawodnikami kolejny ważny start tym razem w IV Mistrzostwach Europy WKB w Leżajsku!Serdecznie gratulujemy Karolinie sukcesu Osu!239 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page