top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Sukces na Mistrzostwach Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego

W dniu 23.04.2022 w Ełku rozegrano Mistrzostwa Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate Kontaktowego oraz turniej towarzyszący The Best Warrior Cup.

Gospodarzem tych sportowych emocji był Klub Sportowy Karate Kyokushin Dojo Sosnowski, kierowany przez sensei Oskara Sosnowskiego.


Główny turniej poprzedzony zostały zawodami dla najmłodszych zawodników, symbolizującym nieustającą sztafetę pokoleń karate Kyokushin, w którym udział wzięło 140 zawodników z 24 ośrodków. W Mistrzostwach Polski natomiast rywalizowało 273 zawodników reprezentujących 39 klubów z całego kraju. Zarówno poziom sportowy jak i poziom organizacyjny był bardzo wysoki, a oprawa mistrzostw z wykorzystaniem efektów światło-dźwięk, wyjątkowa.


Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w mistrzostwach udział wzięli reprezentanci aż 10 organizacji karate pełno kontaktowego.


Klub Sportowy Budokai reprezentowało 4 zawodników:


Złoto Mistrzostw Polski dla Karoliny Podlaszewskiej

KAROLINA PODLASZEWSKA została Mistrzynią Polski Juniorek +60 kg!!!

Potwierdziła swoją dominację w tej kategorii wygrywając z dużą przewagą półfinał, żeby finał zakończyć przed czasem! (ippon).


Piotr Podgajny triumfuje w kategorii ciężkiej w Turnieju Best Warriors Cup

PIOTR PODGAJNY - zdobył złoto po 4 pewnych zwycięstwach przez: 1 walka - ippon, 2 walka - waza-ari, 3 walka - waza-ari i finał waza-ari!!!.


Maja Kotyra - na III miejscu podium MP (po lewej stronie).

MAJA KOTYRA po zwycięstwie przez waza-ari w pojedynku ćwierćfinałowym ostatecznie zdobywa brązowy medal MP ulegając w półfinale reprezentantce Łotwy.


Drugi od prawej na III miejscu podium MP - Szymon Radzki

SZYMON RADZKI - po gładkim przejściu przez 1/16 finału w ćwierćfinale, po dogrywce pokonuje 4:1 reprezentanta Łotwy!!! Po spotkaniu z mistrzem Europy w półfinale ostatecznie lokuje się na 3 miejscu podium!


Mawashi Geri Jodan w wykonaniu Piotra Podgajnego

Podsumowując występ w Ełku: 4 zawodników i 4 medale! 9 walk wygranych, i tylko 2 przegrane!


Serdeczne gratulacje! Piotrek, Karolina Podlaszewska, Szymon, Maja Kotyra BRAWO!

158 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page