top of page
 • Instagram
 • Facebook
 • YouTube

XXIV Turniej o Puchar Burmistrza Józefowa - medalowy sukces KS Budokai Lublin.

W dniu 20.05.2023r. w Józefowie odbyła się kolejna XXIV już edycja międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba 532 zawodników z 41 klubów karate z Polski, Czech, Ukrainy i Łotwy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.


Tymon Majczak wyprzedza atak techniką Mawashi Geri

Klub Sportowy BUDOKAI Lublin reprezentowało 58 zawodników startujących w konkurencji kumite (walki) w dwóch kategoriach – świeżaków (pomarańczowe pasy) oraz zaawansowanych (kolorowe pasy). Łącznie wywalczyliśmy 31 miejsc na podium (7 złotych, 10 srebrnych i 14 brązowych medali) co ulokowało nasz klub na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich uczestniczących w turnieju klubów.


Klasyfikacja drużynowa - podium.

Złote medale w kumite wywalczyli:

 1. Natalia Matwijczuk (świeżaki)

 2. Lena Grajczyk (świeżaki)

 3. Oliwier Szabała (świeżaki)

 4. Dominik Julian (świeżaki)

 5. David Kim (świeżaki)

 6. Martyna Cichocka (zaawansowani)

 7. Julia Ardasińska (zaawansowani)

Srebrne medale w kumite zdobyli:

 1. Iga Majczak (świeżaki)

 2. Aurelia Rakoczy (zaawansowani)

 3. Emilia Lepiarz (zaawansowani)

 4. Robert Tkaczyk (świeżaki)

 5. Klaudia Stawinoga (zaawansowani)

 6. Maja Ziólkowska (świeżaki)

 7. Albert Buryła (zaawansowani)

 8. Jakub Urbanowicz (świeżaki)

 9. Julia Jakubczak (świeżaki)

 10. Bartosz Pawluk (zaawansowani)

Brązowe medale wygrali:

 1. Wiktoria Sierpień (zaawansowani)

 2. Blanka Tokarzewska (świeżaki)

 3. Julia Garbacz (świeżaki)

 4. Oskar Ostrowski (świeżaki)

 5. Antoni Albiński(świeżaki)

 6. Amelia Pastwa (świeżaki)

 7. Piotr Cywiński (świeżaki)

 8. Julia Lis (świeżaki)

 9. Tymon Majczak (zaawansowani)

 10. Kalina Kołodyńska (świeżaki)

 11. Patrycja Marczak (zaawansowani)

 12. Lena Podleśna (świeżaki)

 13. Gabriela Szubarczyk (zaawansowani)

 14. Daniel Sochowski (zaawansowani)


Rewelacyjnie na turnieju wypadł Jakub Urbanowicz, który po zaledwie 8 miesiącach treningów, debiutując na zawodach zewnętrznych wygrał aż 4 pojedynki przed czasem, a dopiero w ostatniej, piątej walce uległ nieznacznie rywalowi w dogrywce finału. Dodać trzeba, że po czasie regulaminowym jeden z sędziów wskazał go jako zwycięzcę!


Lena Grajczyk - Mawashi Geri Jodan


Wspaniały występ zanotowała także, jak na wicemistrzynię Europy przystało - Martyna Cichocka. Wszystkie 3 pojedynki turniejowe zakończyła przed czasem (podwójne waza-ari i 2 ippony!) i bezapelacyjnie zwyciężyła swoją kategorię.


Bardzo dobrze zaprezentował się debiutant wśród zaawansowanych – Albert Buryła, który półfinał zwyciężył przez szybki nokaut, a w finale mimo bliskiego zwycięstwa w skutek mocnych ataków na korpus, utracił wazaari na rzecz przeciwnika po trafieniu mawashi geri jodan, zdobywając ostatecznie srebrny medal.


Świetną dyspozycję zaprezentowała Emilia Lepiarz nokautując rywalkę w ćwierćfinale.


Amelka Pastwa trenująca od 4 miesięcy zwyciężyła swój pierwszy pojedynek przez ippon! W walce półfinałowej zabrakło jednak doświadczenia. Pomimo znaczącej przewagi siły ataku utraciła na rzecz rywalki waza-ari.


Debiutująca na zawodach Blanka Tokarzewska wypunktowała przeciwniczkę w ćwierćfinale.


Iga Majczak zwyciężyła półfinał dominując nad starszą i większą przeciwniczką. Finał był niezwykle emocjonujący. Głośny doping pomagał momentami dominować nad wyższą, starszą i silniejszą fizycznie rywalką z Zielonki.


Aurelia Rakoczy pewnie zwyciężyła w półfinale zdobywając waza-ari. Finał jednak sędziowany był dość niekorzystnie. Zwycięstwo przypadło mniej aktywnej rywalce, która poza wieloma czystymi trafieniami w korpus i uda, przyjęła wdzięcznie i czysto niezapunktowane mae-geri jodan. Wykazała się jednak wielką determinacją w parciu do przodu.


Robert Tkaczyk stoczył dwa zwycięskie pojedynki zdobywając bezcenne doświadczenie turniejowe.


Oliwier Szabała szybko i pewnie pokonał wszystkich zawodników przed czasem.


David Kim zwyciężył dwa pojedynki w tym finałowy przez ippon.


Rewelacyjne zaprezentowała się także w swoim pierwszym starcie wyjazdowym - świetnie kopiąca Lena Grajczyk, zwyciężając pewnie całą kategorię.


Dominik Julian i Natalia Matwijczuk szczęśliwie trafili w losowaniu do finału. Nie pozostawili jednak rywalom zanadto swobody i pewnie zwyciężyli swoje kategorie.


Bartosz Pawluk trafia Mae-Geri Jodan

Bliski zwycięstwa w kategorii był także Bartosz Pawluk, który po wygranej przez ippon walce półfinałowej spotkał się w finale z utytułowanym Jakubem Nakwaskim. Szala zwycięstwa w tym wyrównanym pojedynku mogła się przechylić na stronę Bartka, gdyby sędziowie zareagowali na czyste choć być może zbyt lekkie trafienie w podbródek techniką hiza geri jodan.


Brązowym medalem tym razem musiał się zadowolić Tymon Majczak, który niestety padł ofiarą błędu sędziowskiego (wskazanie wazaari niewłaściwemu zawodnikowi).


Kolejna akcja Tymona Majczaka

Bardzo dobre dwa pojedynki – obie z przeciwniczkami z 4 kyu stoczyła Patrycja Marczak, która zwyciężyła pewnie półfinał lecz w finale musiała mierzyć się ze znakomitą, silną i swobodnie kopiącą doświadczona zwyciężczynią kategorii z Warszawy. Tanio jednak skóry nie sprzedała.


Przed czasem po dwóch trafieniach mawashi geri jodan (na głowę) wygrał także w swoim debiucie walkę eliminacyjną Antoni Marciniak. W ćwierćfinale pomimo walecznej postawy, przegrał z bardzo silnym reprezentantem gospodarzy.


Niestety z uwagi na ogrom pracy przy tak wielu reprezentantach, nie wszystkie pojedynki zarejestrowały czujne spojrzenia trenerów. Nie wszyscy sekundanci kojarzyli młodych zawodników, więc o pozostałych zwycięstwach szczegółowo nie możemy opowiedzieć w niniejszym artykule. Wieść jednak niesie, że nasi wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli, nawet w pojedynkach, w których wyraźnie odstawali od swoich rywali wagą, siłą, doświadczeniem lub wieloma z wyżej wymienionych. Jesteśmy z was dumni!


Niepełny skład zawodników i opieki KS Budokai Lublin.

Zawodnikom sekundowali sensei: Marcin Majczak, Anna Majczak, Natalia Trancygier oraz senpai Maja Kotyra i Maja Bielecka. Za przygotowanie zawodników do walk odpowiadał senpai Aleksandra Mitura i Marcin Rakoczy oraz Państwo: Sebastian Marciniak, Anna Rakoczy, Michał Tokarzewski, Mariusz Jakubczak i Maciej Kopyciński.


Rolę Klubowego Fotografa pełnił senpai Tomasz Cegłowski a funkcję sędziego z ramienia klubu godnie pełnił senpai Michał Prościński.


Wszystkim zaangażowanym – uczestnikom, sędziom, rodzicom i przyjaciołom serdecznie dziękujemy i gratulujemy wspólnego sukcesu!


OSU!


385 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Mariusz Jakubczak
Mariusz Jakubczak
May 23, 2023

Gratulacje dla trenerów jak i wszystkich zawodników.

Like
bottom of page