top of page
 • Instagram
 • Facebook
 • YouTube

Znakomite rozpoczęcie sezonu startów 2021/2022.

W dniu 2 października 11 osobowa drużyna KS Budokai Lublin wybrała się na pierwszy turniej otwierający dla nas nowy sezon startowy „Łańcut Open Championships”. Zawody organizowane przez Sensei Janusza Wiśniewskiego z Klubu Kyokushin Karate Łańcut, odbyły się w przepisach Shinkyokushin. W rywalizacji kumite uczestniczyło ponad 150 zawodników.


Dumą napawa myśl, że wszyscy nasi zawodnicy walczyli zacięcie do samego końca. Niektórzy święcili tryumfy a niektórzy mieli mniej szczęścia.


Mikołaj Wilk trafia w półfinale.

Rewelacyjny debiut zaliczył Mikołaj Wilk, który pewnie wygrał przez waza ari pojedynek o wejście do półfinału. Chociaż w walce o finał prezentował się równie dobrze - musiał pogodzić się z nie jednogłośnym werdyktem na niekorzyść, po niezapunktowanym przez większość sędziów czystym trafieniu przeciwnika w głowę.


Mateusz Delmanowicz - eliminacje

Wspaniały występ zaliczyli bracia Delmanowicz. Mateusz wygrał 3 pojedynki, w tym walkę finałową przed czasem. Bartosz po wygranym pewnie pojedynku eliminacyjnym i wygranym przed czasem półfinale, walczył w finale z ogromną przewagą do ostatniej sekundy aby pechowo utracić wazaari po trafieniu przez przeciwnika w kask kopnięciem w chwili gdy padała komenda kończąca pojedynek.


Bartosz Delmanowicz - kake geri.

Niezwykłą walecznością i wszechstronnością popisały się siostry Sosnowskie. Maja w walce finałowej podzieliła los Bartka Delmanowicza zdobywając ostatecznie srebro. Alicja zaś wywalczyła w pięknym stylu złoto.


Szymon Radzki dotarł pewnie przez eliminacje do półfinału, w którym starł się z klubowym kolegą. Ostatecznie zajął 3 lokatę.


Bartosz Radzki i Tymon Majczak przegrali nieznacznie w półfinale. Bartosz po wyrównanej walce (o przebiegu identycznym do półfinału Mikołaja) - nie jednogłośnym werdyktem a Tymon mimo zbudowania przewagi poprzez niefortunną utratę waza-ari w pierwszych sekundach pojedynku.


Pozostali nasi zawodnicy Marcel Mączka, Sebastian Kuczyński, Bartosz Pawluk po dobrych, zaciętych walkach odpadli w eliminacjach.Trzeba przyznać, że nasi zawodnicy spisali się świetnie. Zdobyliśmy łącznie 8 medali:


Złoto:

 • Alicja Sosnowska

 • Mateusz Delmanowicz

Srebro:

 • Bartosz Delmanowicz

 • Maja Sosnowska

Brąz:

 • Mikołaj Wilk

 • Tymon Majczak

 • Szymon Radzki

 • Bartosz Radzki

Sędzią z ramienia KS Budokai Lublin była senpai Zuzanna Rykiel. Zawodnikom przy macie sekundowali Sensei Anna i Marcin Majczak oraz Senpai Jerzy Ciupak. Funkcję fotografa pełniła Senpai Karolina Podlaszewska.


Link do fotorelacji: >>>tutaj<<<


Worek medali na inauguracyjnym sezon turnieju, otwarcie wielu nowych grup szkoleniowych (SP 3, SP27, SP29, SP30, SP 58, SP Sobianowice, SP Turka, SP Łuszczów, SP Pliszczyn) oraz zdobycie uprawnień zawodowych Instruktora Kyokushin Karate Polskiego Związku Karate przez 3 naszych zawodników - Senpai Amelię Tomaszewską, Natalię Trancygier i Jerzego Ciupaka to doskonały początek nowego sezonu szkoleniowego.Serdecznie gratulujemy wszystkim sukcesów!

OSU!

288 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page