top of page
 • Instagram
 • Facebook
 • YouTube

34 medale na Byakko Warrior Cup!

W dniu 23.04.2023r. w Sanoku odbył się I Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Byakko Warrior Cup organizowany przez UKS Karate Kyokushin Byakko. W zawodach wzięło udział 206 zawodników z 13 klubów Kyokushin. Zawody stały na wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.


Prawie cała drużyna i 34 puchary z nami!

Klub Sportowy BUDOKAI Lublin reprezentowało 42 zawodników startujących w konkurencji kumite (walki) oraz kata (układy)! Łącznie wywalczyliśmy 34 miejsc na podium (10 złotych, 10 srebrnych i 14 brązowych medali) co ulokowało nasz klub na 1 miejscu w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich uczestniczących w turnieju klubów. Dwa srebrne i dwa brązowe krążki wywalczyliśmy w kata, co cieszy podwójnie, gdyż był to debiut naszych zawodników w tej konkurencji.


Bartosz Delmanowicz - finał kategorii junior młodszy.

Złote medale w kumite wywalczyli:

 1. Wojciech Lewandowski (4 zwycięskie pojedynki)

 2. Bartosz Delmanowicz (3 zwycięstwa)

 3. Julia Ardasińska (3 zwycięstwa)

 4. Gabriela Szubarczyk (3 zwycięstwa)

 5. Ewa Lepiarz (3 zwycięstwa)

 6. Natalia Szymczyk (3 zwycięstwa)

 7. Martyna Cichocka (3 zwycięstwa)

 8. Tamara Plewko (3 zwycięstwa)

 9. Tymon Majczak (2 zwycięstwa)

 10. Natalia Trancygier (1 zwycięstwo)

Srebrne medale w kumite zdobyli:

 1. Iga Majczak (2 zwycięstwa i niejednogłośna przegrana w finale)

 2. Wiktoria Jakubczak ( 2 zwycięstwa i niejednogłośna przegrana w finale)

 3. Patrycja Marczak (2 zwycięstwa i przegrana w finale z Julią Ardasińską)

 4. Aurelia Rakoczy (1 zwycięstwo i przegrana w finale z Natalią Szymczyk)

 5. Mateusz Delmanowicz (2 zwycięstwa, przegrana w finale)

 6. Daniel Sochowski (2 zwycięstwa, przegrana w finale mimo odrobienia wazaari w ostatniej sekundzie walki)

 7. Emilia Lepiarz ( 2 zwycięstwa, przegrana w finale z Martyną Cichocką)

 8. Bartosz Radzki (1 zwycięstwo, przegrana w finale)

Brązowe medale wygrali:

 1. Dawid Kim (1 zwycięstwo, przegrana w półfinale)

 2. Gabriela Mielniczuk

 3. Norbert Gałan

 4. Wiktoria Sierpień (1 zwycięstwo, przegrana w półfinale z Wiktorią Jakubczak)

 5. Emilia Ptaszyńska-Bęc ( 1 zwycięstwo, przegrana w półfinale)

 6. Wojciech Tkaczyk (1 zwycięstwo, przegrana w półfinale)

 7. Kamila Stępień (1 zwycięstwo, przegrana w półfinale)

 8. Julia Garbacz

 9. Maja Rodzoś (1 zwycięstwo, przegrana w półfinale)

 10. Maja Bochen

 11. Oskar Ostrowski (1 zwycięstwo, przegrana w półfinale)

 12. Oliwier Szabała (1 zwycięstwo, przegrana w półfinale)


Mawashi Geri Jodan prezentuje Wojciech Lewandowski

Srebrne medale w kata zdobyły:

 1. Gabriela Szubarczyk

 2. Emilia Lepiarz

Brązowe medale w kata zdobyli:

 1. Bartosz Delmanowicz

 2. Wiktoria Jakubczak


Debiut w konkurencji Kata - Bartosz Delmanowicz

W zawodach wzięli również udział: Karolina Michalak, Meir Kim, Marcel Szymula, Emil Wroński, Maja Sosnowska, Antoni Albiński, Michał Albiński, Dominik Julian, Amelia Pastwa, Klaudia Stawinoga, Ada Wójtowicz, Lena Mazur, którzy pomimo dobrej postawy odpadli w eliminacjach.


Zawodnikami w dniu turnieju opiekowali się sensei: Marcin Majczak, Anna Majczak, Sebastian Lewandowski, Natalia Trancygier, Amelia Tomaszewska. Za przygotowanie zawodników do walki odpowiadał senpai Marcin Rakoczy oraz Państwo Kinga Tarkowska i Mariusz Jakubczak. Rolę Klubowego Fotografa tradycyjnie i rewelacyjnie (o czym świadczą świetne zdjęcia) pełniła senpai Karolina Podlaszewska. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!Przed Klubowiczami zasłużona przerwa majowa, ale nie dla wszystkich, gdyż ścisła kadra Klubu w dniach 3-8 maja wylatuje do Hiszpanii na Mistrzostwa Europy WKB. Najbliższy start dla pozostałych zawodników to Turniej w Józefowie już 20 maja.


Osu!

495 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Mariusz Jakubczak
Mariusz Jakubczak
Apr 30, 2023

Gratulacje dla wszystkich zawodników i kolejnych zwycięstw w następnych turniejach.🥇🏆

Like
bottom of page