top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Battle of Warriors. Debiuty w lidze K-1

W dniu 27.02.2021 r. zawodniczki KS Budokai Lublin - Karolina Podlaszewska i Katarzyna Kuprianowicz walczyły zacięcie w Battle of Warriors - lidze kickboxingu w formule K-1 organizowanej pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu przez SZOPA Fight Team z Krakowa.


Bardzo dobry debiut Karoliny i walka Kasi z Barbarą "Shogun" Nalepką przysporzyły nam wielu emocji, zwłaszcza, że zasady K-1 w jakich dziewczyny skrzyżowały rękawice należą do najtwardszych i najbardziej widowiskowych w całym kickboxingu.


Po wielu godzinach oczekiwania jako pierwsza do ringu weszła Karolina, meldując się w czerwonym narożniku. W niebieskim stawiła się jej przeciwniczka Martyna Galica z klubu Fight House z Nowego Sącza. Przebieg pojedynku był całkowicie po myśli naszej zawodniczki, która zdominowała przeciwniczkę doprowadzając już w pierwszej rundzie do trzech liczeń i zwycięstwa przez RSC1. Karolina pokazała się jako niezwykle wszechstronna zawodniczka wykonując kopnięcia właściwie nieobserwowane wcześniej w innych pojedynkach tej widowiskowej imprezy. Żywimy nadzieję, że jej pewne zwycięstwo jest pierwszym z serii w nowej dla niej dyscyplinie.


Następną walkę na tym samym ringu podjęła Katarzyna Kuprianowicz. Pech sprawił, że nie stawiła się do walki jej przeciwniczka z klasy „B” i Katarzynie przydzielono niezwykle utytułowaną i doświadczoną zawodniczkę z GKS Fighter Trzebnica, mającą w swym dorobku amatorskie tytuły mistrzostw Polski w K-1, Muay-Thai, byłą Zawodową Mistrzynią Polski MMA walczącą z sukcesami także w zawodowych galach K-1 i Muay-Thai (LFN, FEN). Katarzyna co prawda nie zdołała poważnie zagrozić doświadczonej rywalce, ale przewalczyła wszystkie trzy rundy wykonując kilka składnych i celnych akcji. Trzeba przyznać, że przetrwanie trzech rund z przeciwniczką słynącą z nokautu było nie lada dokonaniem dla naszej zawodniczki.

Katarzyna w ostatnim czasie ma szczęście mierzyć się w swoich pojedynkach z zawodniczkami ze ścisłej polskiej czołówki. Mamy nadzieję, że los niebawem się odwróci i Kasia będzie mogła zdobywać doświadczenie w formułach kickboxingu i rozwijać się rywalizując z zawodniczkami o podobnym doświadczeniu.


Sekundantem i trenerem był tradycyjnie Sensei Marcin Majczak. W rolę fotografa i drugiego trenera wcielił się Mateusz Markowiak.Serdecznie gratulujemy odwagi i walecznej postawy obu zawodniczkom!

OSU!


276 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page