top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Karolina Podlaszewska na podium Pucharu Polski Kyokushin Karate

W dniu 18 grudnia w Bydgoszczy odbył się XXXVII Puchar Polski Kyokushin Karate PZK juniorów i seniorów. Wystartowało w nim 405 zawodników z 88 klubów Kyokushin z całej Polski.


Na pierwszym planie Karolina Podlaszewska.

Klub Sportowy Budokai Lublin reprezentowały dwie zawodniczki - powracająca po ciężkiej kontuzji Sensei Katarzyna Kuprianowicz w kat. seniorek do 60 kg oraz Senpai Karolina Podlaszewska juniorka + 60 kg.


Katarzyna Kuprianowicz w ataku.

Sensei Kasia przegrała pierwszy pojedynek z bardzo utytułowaną zawodniczka z Wołowa. Pokazała jednak hart ducha dominując wymianę ciosów w końcówce starcia. Jednak w przebiegu pojedynku Katarzyna musiała oszczędnie gospodarować energią z racji bardzo krótkich i okrojonych przez kontuzję przygotowań do startu.


Wykonana na głowę technika kończąca walkę.

Karolina potwierdziła swoją przynależność do polskiej czołówki wygrywając pojedynek ćwierćfinałowy przed czasem (dwa czyste trafienia techniką mawashi geri w głowę). Po dobrej i twardej walce półfinałowej musiała natomiast uznać wyższość znanej sobie już z finału Mistrzostw Polski rywalki, ostatecznie plasując się na 3 miejscu podium.Tradycyjnie sekundantem zawodniczek był ich trener - Marcin Majczak. Rolę sędziego tym razem pełniła senpai Amelia Tomaszewska. O fotorelacje zadbali Karolina Podlaszewska i Michał Prościński.Startem w Pucharze Polski zakończyliśmy rywalizację w roku kalendarzowym 2021, który pod względem sportowym i organizacyjnym był jednym z najlepszych w historii Klubu. Przed nami dwie ostatnie sesje egzaminacyjne i zasłużony odpoczynek świąteczno-noworoczny.


185 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page