top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Liga KS Budokai Lublin vol. III


W dniu 15 października w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie odbyła się III edycja Ligii karate Kyokushin organizowanej przez Klub Sportowy Budokai Lublin. Zawody odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Wólka Pana Edwina Gortata oraz przychylności Dyrekcji Szkoły w Pliszczynie. Zawody skierowane były do zawodników z roczników 2017-2009.Jak w poprzednich edycjach, zawody polegały na odbyciu przez uczestników jednej (w wyjątkowych przypadkach dwóch) sędziowanych walk. Zawodnicy zostali podzieleni ze względu na wiek, wagę oraz poziom zaawansowania (kategorie A, B, C). Wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom a zwycięzca pojedynku dedykowany medal. Łącznie w tej edycji ligi wzięło udział 105 uczestników!


Ewa Lepiarz w natarciu

Głównym założeniem Ligii jest zaznajomienie najmniejszych karateków z zasadami i komendami turniejowymi oraz zdobycie przez mniej doświadczonych zawodników umiejętności opanowania stresu i emocji w trakcie trwania walki turniejowej.


Najmłodszy uczestnik zawodów - Iga Majczak w akcji.

Dzięki zaangażowaniu najstarszych zawodników i trenerów Klubu, a także pomocy nieocenionych rodziców, zawody przeprowadzone zostały bardzo sprawnie i szybko. 52 pojedynki odbyły się w czasie zaledwie dwóch godzin!


Rolę sędziów w dniach zawodów pełnili: sensei Amelia Tomaszewska, sensei Natalia Trancygier oraz senpai: Maja Kotyra, Maja Bielecka, Michał Prościński. Sędziami czasu i obsługą techniczną zajmowali się senpai: Małgorzata Sawiuk, Luiza Kwietniewska a także Pan Mariusz Jakubczak. Sędzią technicznym i głównym zawodów był sensei Marcin Majczak.

Nad poprawnym i sprawnym przebiegiem pojedynków czuwała m.in. pilnująca właściwej kolejności wchodzenia na matę sensei Anna Majczak oraz przygotowujący do wejścia na matę zawodników senpai: Kacper Drążyk i Bartosz Król.

Nieoceniona była także pomoc niezliczonych rodziców w przygotowanie i sprzątanie sali a także pomoc w ubieraniu zawodników w ochraniacze.

W roli fotografa klubowego debiutował Pan Marcin Rakoczy.


Gratulujemy odwagi wszystkim startującym i zapraszamy na kolejną, IV już edycję ligi w listopadzie! Jeśli wszyscy uprawnieni do startu wezmą w niej udział liczba uczestników przekorczy 150!


358 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page