top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Medale z Mistrzostw Europy I.K.O Nakamura.

W dniu 01.06.2024r. odbyły się Mistrzostwa Europy I.K.O Nakamura w Białymstoku. W zawodach wystartowało 467 zawodników z 91 klubów z Polski, Niemiec, Węgier, Łotwy, Izraela i Ukrainy.  Pomimo upływu zaledwie 2 dni od powrotu z Turcji cześć kadry Klubu zdecydowała się wziąć udział w tym wydarzeniu.


Popołudnie w dniu ważenia spędziliśmy na starówce i w ogrodach Pałacu Branickich w Białymstoku.

Przepisy konkurencji kumite przyjęte przez tę organizację nie są specjalnością naszych zawodników. Tutaj walki odbywają się w hogo aż do 13 r.ż., ponadto występują ograniczenia w stosowanych technikach o kopnięcia frontalne i kolana na twarz oraz kopnięcia obrotowe, co powoduje, że są to walki raczej na wytrzymałość, odbierające atuty dobrze kopiącym i wszechstronnie wyszkolonym zawodnikom. Pomimo to, udało się naszym zawodnikom zwyciężyć sporo pojedynków i wygrać dwa brązowe medale.


Martyna Cichocka na 3 miejscu podium młodziczek - 45 kg.

Martyna Cichocka zwyciężyła pierwszy pojedynek przez waza-ari, z odwieczną rywalką z Łotwy. Następnie odgryzła się za porażkę na Mistrzostwach Polski zwyciężając przez ippon z koleżanką z Legnicy. W walce o wejście do finału uległa zawodniczce z Jeleniej Góry. Na pocieszenie pozostaje fakt, że poziom walk Martyny spowodował, że z walki o trzecie miejsce przeciwniczka zrezygnowała. Niestety koronne techniki Martyny były w tej formule zabronione więc nie mogła walczyć, tak jak zwykła to robić, ale celem udziału Martynki w tym turnieju było przećwiczenie innych rozwiązań taktycznych w walce. Przy okazji do worka z medalami tego sezonu dorzuciła brązowy medal Mistrzostw Europy kolejnej organizacji karate Kyokushin. Dodać trzeba, że z optymizmem patrzymy na kolejny sezon ponieważ oba tytuły - Mistrzyni Europy WKB i brązowy medal na ME IKO Nakamura Martyna zdobyła w pierwszym z dwóch lat startów w tej kategorii wiekowej!


Brązowy medal w kat. młodziczek - 50 kg wywalczyła - Patrycja Marczak

Swój pierwszy medal międzynarodowej imprezy wywalczyła Patrycja Marczak, zwyciężając dwa pojedynki eliminacyjne oraz trzeci pojedynek o brązowy medal. Dwie walki zakończyła efektownym wazaari. Jedyny przegrany pojedynek był bardzo wyrównany, a toczony z późniejszą zwyciężczynią kategorii!


Swoje pojedynki eliminacyjne zwyciężyli również Mateusz Delmanowicz, Amelia Pastwa, oraz Bartosz Radzki, który w kolejnym pojedynku zmierzył się z aktualnym zwycięzcą kategorii Niemcem Phileas Mongambo.


Pozostali zawodnicy - Maja Wodzyńska, Maja Sosnowska, Zuzanna Świtka, Szymon Radzki odpadli w eliminacjach. Podobnie zakończyła start sensei Amelia Tomaszewska, która wyjątkowo wystartowała w wyższej kategorii wagowej -60 kg. Decyzja o starcie w wyższej kategorii wagowej podyktowana była zmęczeniem po starcie i powrotem po ME w Turcji zaledwie kilka dni przed kolejnymi zawodami.


Na zakończenie nadmienić trzeba, że jakimś dziwnym "trafem" wszyscy nasi zawodnicy z kadry A rozlosowani byli do wszystkich możliwych repasaży (dodatkowych walk eliminacyjnych). Nasi najbardziej utytułowani zawodnicy, aby przejść przez repasaże, musieli walczyć z najmocniejszymi zawodnikami w stawce po czym „lądowali” w ćwierćfinałach do kolejnych faworytów kategorii. Najlepszym przykładem jest „losowanie” świeżo upieczonej Mistrzyni Europy WKB Martyny Cichockiej do rewelacyjnej reprezentantki Łotwy, aby w następnym pojedynku starła się z aktualną Mistrzynią Polski PZKK a po nim z Mistrzynią Polski Oyama Karate. Kolejnym takim przykładem jest Bartosz Radzki, który w repasażu musiał zetrzeć się z aktualnym Wicemistrzem Polski PZKK aby wejść do ćwierćfinału do wypoczętego, rewelacyjnego, utytułowanego zawodnika - aktualnego Mistrza Europy z Niemiec. Jedynie ochotnicy spoza naszej kadry mogli cieszyć się losowaniem na równi z rywalami ze swoich kategorii.


Trzeba przyznać, że wszyscy zawodnicy w tym dniu, pomimo przeciwności, stanęli na wysokości zadania walczyli zacięcie do końca! Wielkie uznanie za tak silną wolę walki dla wszystkich zawodników!

OSU!207 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page