top of page
 • Instagram
 • Facebook
 • YouTube

MEDALOWY WEEKEND KS BUDOKAI LUBLIN
Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate


W dniu 5 czerwca 2021r. w Krakowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate Kyokushin.


Zawodniczkami reprezentującymi nasz klub była Zuzanna Rykiel (kata), oraz Katarzyna Kuprianowicz (kumite do 65 kg). Debiutująca w zawodach Zuza zakończyła swój występ w eliminacjach natomiast sensei Kasia stanęła na najniższym stopniu podium zajmując 3 miejsce w kategorii -65 kg!


Gratulujemy Osu!XXII Turniej o Puchar Burmistrza Józefowa


W niedzielę 6 czerwca 2021r. 31 osobowa ekipa KS Budokai Lublin wyruszyła na XXII Turniej o Puchar Burmistrza Józefowa. Łącznie zdobyliśmy 18 pucharów !


Mawashi Geri Jodan kopie Julia Ardasińska (niebieski pancerz)

1 miejsce:

 • Maja Kotyra

2 miejsce

 • Julia Ardasińska

 • Zofia Ardasińska

 • Maja Bielecka

 • Mateusz Delmanowicz

 • Zuzanna Kiszczak

 • Liwia Kwietniewska

 • Mateusz Markowiak

3 miejsce

 • Krzysztof Głowacki

 • Filip Kiszczak

 • Wojciech Kita

 • Wanessa Klimkiewicz

 • Monika Król

 • Tymon Majczak

 • Oskar Mazik

 • Karolina Podlaszewska

 • Bartosz Radzki

 • Szymon Radzki

Znakomita większość walk naszych zawodników stała na bardzo wysokim poziomie.

Na najwyższe jednak uznanie zasługuje powracająca na matę Maja Bielecka, która pojedynek półfinałowy wygrała przez wazari (mae geri jodan), a w przegranej walce finałowej z bardzo znaną i utytułowaną zawodniczką udało się wykonać ćwiczone, celne kopnięcie kaiten geri!


Maja Bielecka kopie Kaiten geri (półfinał)

Inne niezwykle udane występy zaliczyli Zuzanna Kiszczak, która większość swoich pojedynków wygrywała przez wazari lub ippon, Mateusz Delmanowicz debiutujący w zawodach tej rangi, oraz Julia Ardasińska, która ważąc 35 kg startowała w kategorii -55 kg i swój pojedynek półfinałowy wygrała przez wazaari, trafiając mawashi geri w głowę o 20 kilo cięższą i dużo wyższą przeciwniczkę! Bardzo dobre, mocne, przemyślane i techniczne pojedynki stoczyła Liwia Kwietniewska oraz Karolina Podlaszewska. Karolina po wygranej przez ippon (uderzenie w wątrobę) w eliminacjach, stoczyła niezwykle ciężki pojedynek półfinałowy, który po dogrywce zakończył się nie jednogłośną decyzją na przeciwniczkę. Majka Kotyra walkę finałową zakończyła przez ippon (lewy hak na wątrobę).


Mawashi Geri Jodan prezentuje przeciwnikowi Mateusz Delmanowicz

W zawodach udział wzięli także: Bartosz Borkowski, Bartosz Delmanowicz, Kacper Drążyk, Norbert Gałan, Bartosz Król, Gabriela Mielniczuk, Aleksandra Mitura, Barbara Padewska, Bartosz Pawluk, Michał Prościński, Zuzanna Świtka, Piotr Wawer, którzy bogatsi o cenne doświadczenie odpadli w eliminacjach.

Sędzią z ramienia KS Budokai Lublin była senpai Zuzanna Rykiel, a sekundowali zawodnikom: sensei Marcin Majczak, Anna Majczak, Katarzyna Kuprianowicz, senpai Amelia Tomaszewska, Paweł Sało. Koordynatorem przygotowań zawodników był senpai Jerzy Ciupak. Rolę klubowego fotografa pełnił senpai Tomasz Cegłowski.


Serdecznie dziękujemy rodzicom zawodników: Luzie Kwietniewskiej, Aleksandrze Padewskiej, Katarzynie Ardasińskiej, Robertowi Radzkiemu, Sebastianowi Ardasińskiemu oraz Marcin Mielniczuk za obsługę kamer (dzięki czemu wszystkie walki zawodników mamy nagrane), pomoc w przygotowywaniu zawodników oraz gorący doping.


Fotorelacja dostępna jest >>>tutuaj<<<


Osu!

391 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page