top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Medalowy weekend w Sandomierzu

Jak co roku, z inicjatywy Shihan Andrzeja Orłowskiego odbył się turniej Karate Kyokushin - Sendomiria Cup.


Klub Sportowy BUDOKAI Lublin reprezentowało 11 zawodników z czego 11 wróciło z medalami!!!


Złote medale:

1. Amelia Tomaszewska

2. Karolina Podlaszewska

3. Bartosz Radzki


Srebrne medale:

1. Maja Kotyra

2. Adrian Stroński

3. Michał Prościński

4. Gabriela Szubarczyk (debiut na zawodach)


Brązowe medale:

1. Szymon Radzki

2. Oktawia Majkowska

3. Maja Bielecka

4. Oskar Mazik


Podsumowując ten start kontrolny - cieszy fakt, że większość z wygranych walk nasi zawodnicy zwyciężali przez wazari lub ippon, a walki przegrane były zawzięte i przewalczone do samego końca.


Powracająca po długiej przerwie od startów Amelia Tomaszewska zdominowała rywalki mocnymi uderzeniami rękami i wszechstronnością techniczną, doprowadzając jedną z nich do poddania pojedynku.

Karolina Podlaszewska łatwo zakończyła swój finałowy pojedynek przed czasem z ważącą prawie 15 kg więcej przeciwniczką. Gdyby nie konieczność walki w pancerzu, walka zapewne trwałaby znacznie krócej niż 49 sekund.

Bartek Radzki stoczył tylko jeden pojedynek ale za to zwycięski. Przewagę zbudował zadając większość ilość kopnięć niż oponent.


Maja Kotyra i Michał Prościński stoczyli świetne pojedynki półfinałowe zwyciężając odpowiednio – z dużą przewagą w regulaminowym czasie 5-0 oraz poprzez niepodjęcie przez przeciwnika dalszej walki w dogrywce.

Oktawia Majkowska natomiast w pięknym eliminacyjnym pojedynku wygrała przez wazaari.

Maja i Michał w finale a Oktawia w półfinale dosłownie „otarli” się o zwycięstwo bo pomimo sporej przewagi nad przeciwnikami przegrali walki dość „niefortunnie”...

Adrian Stroński w końcu doczekał się występu w swojej kategorii wagowej (junior młodszy do 50 kg) i po zwycięstwie przez ippon w półfinałach musiał uznać wyższość nieco aktywniejszego rywala w walce finałowej.

Gabrysia Szubarczyk, która debiutowała na zawodach, po zwycięskim pojedynku w półfinale (wazari) musiała uznać wyższość przeciwniczki w walce finałowej.


Maja Bielecka i Oskar Mazik wystartowali w wyższych od swoich kategoriach wagowych o odpowiednio 10 i 5 kg. Maja przegrała pojedynek mimo równoważnej walki z momentami przewagi nad przeciwniczką przez - dosłownie – niezawiniony przypadek. Oskar natomiast przełamywał przewagę przeciwnika z sekundy na sekundę, lecz ostatecznie przegrał tracąc pod koniec pojedynku pół punktu.


Na uznanie zasługuje postawa Szymona Radzkiego, który stoczył wyrównany pojedynek półfinałowy, lecz ostatecznie przegrał przez decyzję sędziów 3 do 2 remisów.


Kolejnym startem dla naszych zawodników będzie udział w Mistrzostwach Polski Juniorów PZK oraz turniej organizowany przez nasz Klub 28 listopada 2020r. Żywimy głęboką nadzieję, że pandemia nie zniweczy ciężkiej pracy naszego sztabu instruktorsko-zawodniczego.


Sędzią z ramienia KS Budokai Lublin była Senpai Zuzanna Rykiel, Coachami byli natomiast Sensei Marcin Majczak oraz Senpai Jurek Ciupak.


Za pomoc w przygotowywaniu zawodników dziękujemy senpai Klaudii Staniak, która po długiej przerwie spowodowanej chorobą powraca do treningów i regularnych startów.


Osu!


W sobotę w zawodach startowała także Sensei Katarzyna. W Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych zajęła wysoką 6 lokatę w klasyfikacji uczelni technicznych oraz 19 miejsce w klasyfikacji generalnej. GRATULUJEMY!!!


Niebawem wszystkie nagrane przez nas walki będzie można obejrzeć na naszym kanale Youtube.

Kliknij poniżej:

363 wyświetlenia2 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

2 comentarios


Robert Radzki
Robert Radzki
25 oct 2020

Super, Gratulacje dla wszystkich uczestników i oczywiście dla senseii, za doprowadzenie do takiego wyniku.

Me gusta

Agnieszka Szmidt
Agnieszka Szmidt
25 oct 2020

Brawo!!! 💖👏👏💖

Me gusta
bottom of page