top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Mistrzostwa Europy Kyokushin WKB w Turcji - 4 medale dla Lublina!

W dniach 24-26.05.2024r. w miejscowości Duzce w Turcji odbyły się 7 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin WKB. W turnieju wzięło udział 616 zawodników z 18 krajów: Armenii, Holandii, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Węgier, Włoch, Łotwy, Polski, Rumunii, Szwajcarii, Turcji, Iranu Ukrainy oraz krajów Azji – Kazachstanu i Libanu oraz Afryki - Maroko.


Amelia Tomaszewska - trafia z impetem lewe Mawashi Geri Jodan

Turniej stał na niesamowicie wysokim poziomie sportowym, a walki odbyły się według pełnych przepisów japońskich – dozwolone wszystkie kopnięcia. W pierwszym dniu europejskiego czempionatu rozegrano konkurencję kata, natomiast drugiego dnia kumite we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych.


Pamiątkowe zdjęcie drużyna KS Budokai Lublin po wręczeniu nagród.

     Rewelacyjnie w tym turnieju zaprezentowała się 6 osobowa ekipa z Lublina, która dorzuciła do worka z medalami reprezentacji Polski 2 złote i 2 brązowe medale.


Kategorię dziewcząt 12-13 lat do 45 kg całkowicie zdominowała Martyna Cichocka, zwyciężając kolejno walki z Węgierką, Polką oraz reprezentantką Kazachstanu. Warto nadmienić, że Martyna wszystkie swoje pojedynki zwyciężyła albo przez wazaari albo przez ippon!


Ushiro Geri Emilii Lepiarz w eliminacjach ME.

W tej samej kategorii wiekowej i wagowej kolejna nasza reprezentantka - Emilia Lepiarz, wygrała pierwszą walkę nokautując reprezentantkę Francji, aby w półfinale ulec koleżance klubowej – Martynie i zdobyć ostatecznie brązowy medal ME.


Mae Geri Jodan daje Waza-ari w walce eliminacyjnej Martynie Cichockiej

     Kategorię seniorek do 65 kg zwyciężyła Karolina Podlaszewska, dominując w obu pojedynkach nad reprezentantkami gospodarzy. Finał zakończyła efektownym, zapunktowanym na waza-ari trafieniem na głowę. Trzeba  dodać, że aby na tych zawodach zdobyć waza-ari, trafiony zawodnik musiał dość długo dochodzić do siebie.


Karolina Podlaszewska atakuje w finale.

     Tymon Majczak - najmłodszy reprezentant klubu, debiutujący w walkach bez hogo w zawodach rangi Mistrzostw Europy w kategorii 8-9 lat chłopców do 35 kg, wygrał pojedynek ćwierćfinałowy z reprezentantem Turcji, a w półfinale nieznacznie uległ reprezentantowi Ukrainy, który zwyciężył całą kategorię.


"Latające kolano" - Hiza Geri w wykonaniu Tymona Majczaka

     Sensei Amelia Tomaszewska oraz sensei Natalia Trancygier po morderczych, 7 minutowych, zwycięskich pojedynkach eliminacyjnych z reprezentantkami Turcji, weszły do ćwierćfinałów.


Wewnętrzne Mawashi Geri Gedan Natalii Trancygier odebrały Turczynce nadzieję na zwycięstwo.

Tureccy sędziowie walczyli dzielnie o zwycięstwa swoich reprezentantek w eliminacjach. Sensei Amelia w przebiegu pojedynku trafiła mocno aż trzema technikami wykonanymi na głowę rywalki – mawashi geri oraz dwukrotnie ushiro mawashi kaiten geri. Nie przyznano naszej zawodniczce żadnych punktów a rywalka walczyła bardziej o przetrwanie niż zwycięstwo, z mocno opuchniętą twarzą, aż do werdyktu wskazującego remis. Zwycięstwo przypadło w udziale Naszej zawodniczce dopiero po dogrywkach.


Podobnie wyglądała walka sensei Natalii, która w starciu z bardzo dynamiczną Turczynką zdołała doprowadzić do remisowego werdyktu a swoją całkowitą dominację zaznaczyła dopiero w dogrywce. Wskazanie kolejnej dogrywki było dość zaskakujące a niemal pełna dominacja w drugiej dogrywce zakończyła się werdyktem nie jednogłośnym na korzyść Sensei Natalii przy dwóch głosach tureckich sędziów na swoją zawodniczkę.Najtrudniejszy pojedynek w karierze Sensei Amelii - z Mistrzynią Świata KWU

    Obie nasze seniorki w walkach o wejście do strefy medalowej musiały uznać wyższość swoich rywalek w kolejnej rundzie turnieju.

Sensei Amelia starła się z posiadającą wolny los do ćwierćfinału, aktualną Mistrzynią Świata KWU - Hayley Beth Rowlands a Sensei Natalia z Mistrzynią Europy WKB Mariją Skuloviča.

Sensei Amelka włożyła w pojedynek całe serce, jednak zmęczenie usilnie przeciąganym pojedynkiem eliminacyjnym pozostawiło spore piętno i ubytek dynamiki w stosunku do „świeżej” Mistrzyni Świata. Sensei Natalia nieznacznie uległa rywalce z Łotwy, źle kalkulując w drugiej minucie trzyminutowego pojedynku pozostawienie sił na dogrywkę. Obie walki zakończyły się niejedno głośnym wskazaniem na przeciwniczki naszych zawodniczek.Po bardzo udanym występie cała kadra miała czas na zwiedzanie. Przed wylotem do Polski udało się zwiedzić Stambuł a w nim najsłynniejsze meczety, pałac na wodzie oraz przepłynąć statkiem podziwiając piękno Stambuł, zarówno po stronie Europy jak i Azji.


Zdjęcie na tle Błękitnego Meczetu - Sultan Ahmed

Wyjazd współfinansowany został przez Gminę Konopnica. Serdecznie dziękujemy! Osu


Wyjazd współfinansowany został przez Gminę Konopnica. Serdecznie dziękujemy!

329 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page