top of page
 • Instagram
 • Facebook
 • YouTube

Pierwszy egzamin sesji zimowej za nami - SP 27, 16 grudnia 2020


W dniu 16.12.2020r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 27 obyła się pierwsza część zimowej sesji egzaminacyjnej na stopnie uczniowskie KYU. Uczestniczyło w niej 48 karateków trenujących na co dzień w SP 27 i SP 30. Egzamin przeprowadzała komisja pod kierownictwem Sensei Marcina Majczaka 4 dan, złożona z Sensei Anny Majczak 3 dan i Sensei Katarzyny Kuprianowicz 1 dan.


Wszyscy uczestnicy, którzy zdawali swój pierwszy egzamin (10.1 kyu – pomarańczowy pas z jedną czerwoną belką) zaliczyli test pozytywnie oraz - co rzadko się zdarza - bezbłędnie! Niektórzy za rewelacyjną technikę i waleczną postawę zostali docenieni wyróżnieniem a jeszcze inni promocją na dwa stopnie szkoleniowe.Z wyróżnieniem zdali:

 1. Jakub Bielak

 2. Adam Boguszewski

 3. Olgierd Drączkowski

 4. Alex Elliott

 5. Michał Hunek

 6. Nazar Kolomiiets

 7. Mikołaj Kuleszyk

 8. Julia Logaciuk

 9. Dawid Lotter

 10. Karolina Michalak

 11. Maja Sosnowska

 12. Natan Staniak

 13. Michał Wilk

 14. Febe Wójcik

 15. Jakub Zieliński

 16. Gabriela Mielniczuk

 17. Liwia Kwietniewska


Na dwa stopnie uczniowskie zostali promowani:

 1. Julia Ardasińska (plus wyróżnienie)

 2. Łukasz Janczak

 3. Maja Kowlaczyk

 4. Patrycja Marczak (plus wyróżnienie)

 5. Alicja Sosnowska (plus wyróżnienie)

 6. Natalia Szymczyk (plus wyróżnienie)


Osoby średnio zaawansowane miały dużo cięższy i trudniejszy egzamin, który dla niektórych trwał nawet 2,5 godziny. Zdający musieli wykazać się prawidłową techniką kopnięć, uderzeń, znajomością układów-kata, wytrzymałością oraz koordynacją. Nie obyło się bez drobnych błędów, ale do następnego egzaminu zdający obiecali je poprawić 🙂. Osoby, które w tym sezonie nie wystartowały w turniejach kumite (walk) musiały również odbyć swoje pojedynki sparingowe ze zmieniającymi się partnerami.


Zmagania egzaminowanych można było obejrzeć „na żywo” dzięki bezpośredniej relacji w zamkniętej grupie Facebook’owej.Składamy serdeczne podziękowania Senpai Michałowi Prościńskiemu za sprawną obsługę naszej Klubowej „kamery”, Senpai Karolinie Podlaszewskiej za wykonanie fotorelacji, oraz Senpai Małgorzacie Korzan – Sawiuk i Senpai Agnieszce Szmidt za pomoc w sprawnym przebiegu egzaminu. Osu!