top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Piotr Podgajny - Wicemistrzem Europy Kyokushin Karate WKB!

W dniach 11-12 grudnia 2021r. w Leżajsku odbyły się IV Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate WKB. W zawodach wzięło udział 512 zawodników z 15 krajów. Organizatorem tych pięknych zawodów był Leżajski Klub Kyokushin Karate z Shihan Dariuszem Burdą na czele.


Z powodu sanitarnych ograniczeń, zawody podzielone zostały na 3 tury.


Klub Sportowy Budokai Lublin reprezentowało 5 zawodników: Bartosz Radzki, Piotr Podgajny, Karolina Podlaszewska, Michał Prościński i Bartosz Delmanowicz.


Piotr Podgajny na II miejscu podium ME!

Najlepiej spisał się najmłodszy z całej ekipy i debiutujący w zawodach tak wysokiej rangi – Piotr Podgajny startujący w kategorii junior 10-11 lat +50 kg. Piotr stoczył w całym turnieju 3 walki. Pierwszą walkę zwyciężył z dużo cięższym reprezentantem Łotwy przez wazaari dzięki czystemu trafieniu przeciwnika techniką Mae-geri (frontalną) w głowę. Drugi pojedynek z reprezentantem Polski zwyciężył decyzją sędziów, natomiast pojedynek finałowy przegrał po dogrywce z mocnym zawodnikiem z Ukrainy zdobywając tytuł Wicemistrza Europy!


Pozostali zawodnicy Klubu mimo walecznej postawy nie zdołali zdobyć medalu.

Bartek Radzki, Michał Prościński oraz Bartek Delmanowicz w eliminacjach ulegli przeciwnikom z Izraela, Polski i Łotwy.


Karolina wykonuje Mawashi-Geri w walce z Mistrzynią Świata.

O pechu może mówić nasz aktualna wicemistrzyni Polski – Karolina, która walkę repasażową stoczyła z aktualną mistrzynią świata KWU. Karolina miała mieć pojedynek nr 17 ale ze względu na zawirowania techniczne została wyczytana bez uprzedzenia do walki nr 7 i wyszła do niej kompletnie nieprzygotowana, co miało ogromny wpływ na jej przebieg.


ME - dzień pierwszy, pierwsza tura.

Rolę sędziego w dniu zawodów pełniła Sensei Katarzyna Kuprianowicz a sekundował zawodnikom Sensei Marcin Majczak. Fotorelację niezawodnie wykonała Karolina Podlaszewska.To nie koniec grudniowego sprawdzianu dla naszych zawodników. Rok 2021 kończymy startem na kolejnych prestiżowych zawodach – Pucharze Polski Kyokushin Karate PZK w Bydgoszczy. Mamy nadzieję, że i ten występ będziemy mogli uznać za udany.


Gratulujemy wszystkim zawodnikom walecznej postawy, sędziom i trenerom z ramienia KS Budokai Lublin dziękujemy za wytężoną pracę w trakcie trwania turnieju a niezawodnym rodzicom za pomoc w transporcie i gorący doping.


Osu!

206 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page