top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Podsumowanie XIX Letniego Obozu KS Budokai Lublin.

W minione wakacje KS Budokai Lublin stanął na przysłowiowej głowie aby zabrać wszystkich chętnych na wspólną obozową przygodę. Z uwagi na duże zainteresowanie oraz ograniczoną ilość miejsc w ośrodku w Jantarze zabraliśmy naszych juniorów i młodzieżowców na XIX edycję naszego obozu letniego - tym razem w Murzasichlu w polskich Tatrach. Obóz współfinansowany był w ramach programu „Sportowe Wakacje z Fundacją Lotto 2022”.
Przyszedł czas na krótkie podsumowanie tego udanego wyjazdu.


W obozie uczestniczyło łącznie 18 osób w tym 12 uczestników, instruktorzy i opieka.


Solidna zaprawa - droga przez Halę Gąsiennicową, Karb nad Czarny Staw Gąsiennicowy.

W trakcie trwającego 10 dni obozu uczestnicy odbyli 11 jednostek treningowych trwających min. 2 h - były to przede wszystkim treningi wyższych kata, kopnięć, zajęcia na siłowni oraz treningi kickboxingu. Niezwykłą atrakcją dla obozowiczów był trening poprowadzony przez Grzegorza Adamczyka – mistrza świata K-1 ISKA, 4 krotnego mistrza Polski w karate Kyokushin, dwukrotnego Mistrza Polski w Kickboxingu oraz byłego członka kadry narodowej w kickboxingu a prywatnie brata stryjecznego Sensei Marcina.


Trening z Mistrzem Świata ISKA w Kickboxingu - Grzegorzem Adamczykiem.

Głównym celem obozu była poprawa wydolności zawodników dzięki wycieczkom wysokogórskim. Pod opieką najlepszego przewodnika polskich Tatr – Wojciecha Węgłowskiego, młodzież naszego Klubu zdobyła szczyty: Karbu, Kasprowego Wierchu, Beskidu, Świnicy, Kopy Kondrackiej, Małołączniaka i Giewontu.


Piękno przyrody Polskich Tatr zrobiło duże wrażenie na uczestnikach turnusu.


Nieopodal Zielonego Stawu.

Widok z Karbu na Czarny Staw Gąsiennicowy.

Odnowę biologiczną po trudach treningu i wypadów w góry zapewniały basen sauna i jacuzzi w ośrodku. Wolne chwile wypełnione były grami w kalambury, pogadankami tematycznymi, projekcjami filmów oraz zwiedzaniem Krupówek.


Jacuzzi cieszyło się dużym powodzeniem. (Za dużym :)

W przedostatni dzień obozu odbył się egzamin na wyższe stopnie kyu. Część techniczna odbyła się w ośrodku i przeprowadził ją sensei Marcin Majczak 4 dan. Na część praktyczną udaliśmy się do sąsiedniego ośrodka, w którym wypoczywali zawodnicy z Klubu Sportowego OYAMA Rzeszów. Dzięki uprzejmości Sensei Patrycjusza Mostka 4 dan i Sensei Iwony Mostek 1 dan nasi zawodnicy mogli odbyć walki sparingowe z zawodnikami z ich Klubu. Serdecznie dziękujemy za taką możliwość i za miłe spotkanie – Osu!


Pamiątkowe zdjęcie po sparringach egzaminacyjnych z zawodnikami KS Oyama Rzeszów.

Trzeba przyznać, że obóz w Tatrach był niezwykłym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Celowane treningi techniczne, wielogodzinne, okraszone niezwykłymi widokami i pełne przygód i morderczego wysiłku wyjścia w góry oraz świetne warunki do regeneracji i odpoczynku w miłym gronie zachęciło wszystkich do zdeklarowania wyjazdu na obóz w Tatry także za rok!


W drodze na Świnicę.
Trenowaliśmy na tle pięknych widoków.
I wszystkim dopisywał dobry humor!

W dużej mierze wyjazd mógł się odbyć bez przeszkód dzięki wsparciu finansowemu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. Serdecznie za to DZIĘKUJEMY!


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obozu. Naprawdę warto!


Do zobaczenia za rok! OSU!

95 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page