top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Podsumowanie XVII Letniego Obozu oraz sportowych wakacji KS Budokai Lublin.

Zakończyliśmy kolejną edycję naszego obozu letniego. W tym roku obóz współfinansowany był w ramach programu „Sportowe Wakacje z Fundacja Lotto 2021” a także przez Wojewodę Lubelskiego.

Przyszedł czas na krótkie podsumowanie tego co się wydarzyło.


W obozie wraz z kadrą pedagogiczno-instruktorską uczestniczyły w sumie 63 osoby. Uczestnicy brali udział w 17 treningach – ogólnorozwojowych, karate i kickboxingu, w egzaminie na stopnie szkoleniowe oraz 3 turniejach – w Kick-light w kickboxingu oraz kata i Kumite Kyokushin Karate, odbywając przy okazji 50 walk sparringowych w różnych formułach. Treningi odbywały się na hali z lustrami, gdzie ułożone było tatami ze 120m2 mat, w namiocie treningowym lub na terenie pięknych, trawiastych plenerów ośrodka.


Trening w plenerze pod okiem Sensei Anny Majczak.

Treningi prowadzone były przez trenerów Klubowych – naszą Mistrzynię Świata Annę Majczak, Głównego szkoleniowca Marcina Majczaka oraz legendę Kyokushin Karate Shihan Józefa Pietrasa, który poza cenną wiedzą z zakresu treningów podzielił się także wieloma historiami o tym jak wyglądały początki karate w Polsce oraz o wielkich polskich sportowcach Kyokushin Karate.


Trening z Shihan Józefem Pietrasem.

Obozowicze przez kilka dni rywalizowali w konkurencjach sportowych w konkursie na najlepszego sportowca, w którym oprócz miejsc medalowych w turniejach liczyły się także wyniki w strzelaniu z łuku, skoku w dal z miejsca, slalomie ze strzałem do bramki, żonglerki, pompek i brzuszków na czas, sprintu na 50 lub 60 metrów oraz biegu długiego - 250m.


Zaliczenia slalomu i strzału na bramkę.

Uczestnicy mieli też rzadką możliwość uczestnictwa w bardzo inspirującym seminarium przeprowadzonym przez Shihan Piotra Zembrzuskiego ze Szycieńskiego Klubu Karate Kyokushin oraz dwóch wycieczkach – do Wilczego Szańca i Św. Lipki oraz do Aquaparku Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.


Jedna z grup gotowa do zabawy w Paintball.

W podziale na 3 grupy wiekowe pobawiliśmy się w paintball, wspólnie potańczyliśmy na 2 plenerowych dyskotekach, dwa razy relaksowaliśmy się jedząc kiełbaski przy ognisku a także pograliśmy w gry integracyjne i historyczne, obejrzeliśmy przedstawienie teatru z ogniem oraz oglądaliśmy na dojo jak w prawdziwym kinie 2 bajki oraz film „Baczyński”. Ponadto korzystaliśmy z kąpieli w jeziorze Wągiel a chętni obozowicze spędzali aktywnie czas w wodzie pływając na kajakach a także brykając po nawodnej trampolinie.
W wolnym czasie odbywały się mecze piłki nożnej lub siatkowej oraz gry na boisku siatkarskim z użyciem prześcieradeł i balona z wodą. Chętni uczestnicy korzystali także z 2 zestawów łuków do doskonalenia swoich umiejętności strzeleckich a najmłodsi odpoczywali także korzystając z placów zabaw.
Niemal wszystkie poczynania obozowiczów uwiecznione zostały na zdjęciach umieszczanych regularnie na stronie internetowej klubu (fotografią zajmowali się Senpai Karolina Podlaszewska, Senpai Jerzy Ciupak, Shihan Józef Pietras i Sensei Marcin Majczak) a na Fanpage FB umieszczaliśmy codzienną relację z wydarzeń obozowych.

Wszyscy wrócili cali i zdrowi. Interwencja lekarska nie była potrzebna a wszelkie kontrole z zewnątrz wypadły wzorowo.


Ośrodek bardzo miło nas zaskoczył, zarówno jedzeniem, które było przepyszne a porcje nie do przejedzenia jak i również warunkami mieszkalnymi i do treningów. Położenie nad samym jeziorem oraz ogromne połacie zieleni sprawiły, że wróciliśmy wypoczęci, szczęśliwi i naładowani energią do dalszego działania.


Gratulujemy wszystkim sportowej postawy, przełamania wielu lęków i słabości i dziękujemy za udział w naszym obozie! OSU!


Dobiegły też końca wakacje z KS Budokai Lublin w ramach których na Orliku SP nr 57 odbywały się 2 x w tygodniu treningi w podziale na grupy średnio zaawansowaną i zawodniczą, starsza młodzież mogła korzystać ze sprzętu siłowni w Klubie K-1 Fighting Center, a trzy reprezentantki naszego klubu (Karolina Podlaszewska, Maja Kotyra, Maja Bielecka) wzięły udział w zgrupowaniu IV Open Kyokushin Camp – Piaski zorganizowanym przez KSW Bushi.

Pamiątkowe zdjęcie - od lewej: Sensei Agnieszka Winek, Maja Bielecka, Maja Kotyra, Karolina Podlaszewska, Shihan Paweł Juszczyk.

Przed nami kolejne wyzwania, które niesie ze sobą nowy sezon szkoleniowy.


Do zobaczenia na DOJO!

OSU!

259 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page