top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

VI Kyokushin Karate KOYAGI CUP - relacja z zawodów.

W dniu 20 listopada 2021 roku odbył się w Lublinie VI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin KOYAGI CUP. Zawody odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 58 a ich organizatorem buł Klub Sportowy Budokai Lublin. Rywalizacja mogła się odbyć na trzech matach dzięki pomocy Fundacji Lotto Haliny Konopackiej. W ich realizacji pomogła także pomoc finansowa Miasta Lublin.Sędzią głównym zawodów był Shihan Dariusz Burda a rolę sędziów maty pełnili Shihan: Józef Pietras, Paweł Juszczyk, Andrzej Orłowski oraz Sensei: Radosław Grabowski, Zbigniew Zaborski, Szymon Olpiński i Piotr Karbownik.


Do rywalizacji zgłosiło się 253 zawodników, reprezentujących 15 klubów Kyokushin Karate oraz jeden klub Oyama Karate. Zawody rozegrane zostały w konkurencjach Kata, Kumite Nowicjusz oraz Kumite Zaawansowanych.Klub Sportowy Budokai Lublin reprezentowało 71 zawodników zdobywając łącznie 56 pucharów. W ogólnym rozrachunku zawodnicy z Lublina wywalczyli 14 pierwszych, 16 drugich oraz 26 trzecich miejsc.


Na podium klasyfikacji drużynowej stanęły kolejno KSW Bushi z Józefowa, KS Budokai Lublin oraz Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin Karate”.


Na pocieszenie dla klubu organizatora pozostaje fakt, że pierwsze miejsce na podium utracił po zsumowaniu punktacji medalowej w kumite oraz kata, gdzie jedyny medal – złoty - w kategorii 8-7 kyu, wywalczyła Gabriela Szubarczyk.


Pinian sono yon wykonuje Natalia Dudek

Optymizmem napawa ilość wygranych pojedynków przez zawodników KS Budokai Lublin. Dodać trzeba, że jedną z najbardziej licznych kategorii turnieju zdominowały zawodniczki KS Budokai Lublin Zuzanna Kiszczak, Emilia Lepiarz, Julia Karwacka i Gabriela Ozygała, zdobywając wszystkie miejsca na podium.


Mae geri jodan w wykonaniu Oktawii Majkowskiej

Znakomitą postawą wykazali się zwycięzcy trzech pojedynków na turnieju Nowicjuszy – Zuzanna Kiszczak, Daniel Sochowski oraz Patrycja Marczak. Po dwa pojedynki w walce o medale wygrali także w kategorii Nowicjusz Tymon Majczak i Emilia Lepiarz oraz w kategorii Zaawansowanych - Aleksander Karwat, Bartosz Radzki, Piotr Podgajny i Maja Kotyra.

Wiele miejsc medalowych udało się wywalczyć naszym zawodnikom po jednym zwycięskim pojedynku i choć nie każdemu udało się wywalczyć miejsce na podium, wszystkie pojedynki naszych zawodników były zacięte.


Mawashi Geri trafia Patrycja Marczak

Wiele z pojedynków lublinianie zakończyli przed czasem. Spośród takich walk na wyróżnienie zasługują wygrana przez IPPON jednym mocnym kopnięciem na głowę - walka półfinałowa Bartosza Radzkiego, Tymona Majczaka który zakończył ostatnią swoją walkę trafieniami w głowę przed upływem minuty a także finałowa walka Michała Prościńskiego, który efektownie zakończył pojedynek uderzając podwójny lewy hak na wątrobę rywala.

Po sobotnich zawodach grono kadry na zawody rangi mistrzowskiej poszerzyło się o kolejne 2 osoby.


Mawashi geri kopie Tymon Majczak

Fotografem zawodów była niezawodna Karolina Podlaszewska.Oto lista miejsc medalowych zawodników KS Budokai Lublin:


1 miejsca zdobyli:


Kata:

1. Gabriela Szubarczyk


Kumite:

1. Hanna Grzeszczak kat. dzieci mł. dziewcząt + 30 kg nowicjusz

2. Aurelia Rakoczy kat. dzieci dziewcząt + 30 kg nowicjusz

3. Zuzanna Kiszczak kat. kadet dziewcząt - 35 kg nowicjusz

4. Patrycja Marczak kat. kadet dziewcząt - 45 kg nowicjusz

5. Sandra Farbiszewska kat. kadet dziewcząt + 45 kg nowicjusz

6. Julia Ardasińska kat. młodzik dziewcząt - 40 kg nowicjusz

7. Tymon Majczak kat. dzieci - 30 kg nowicjusz

8. Aleksander Krawczyk kat. kadet mł. + 35 kg nowicjusz

9. Daniel Sochowski kat. kadet - 40 kg nowicjusz

10. Aleksander Karwat kat. dzieci mł. dziewcząt - 30 kg nowicjusz

11. Bartosz Radzki kat. kadet - 50 kg zaawansowani

12. Piotr Podgajny kat. kadet + 50 kg zaawansowani

13. Michal Prościński kat. junior - 70 kg


2 miejsca zdobyli:


1. Helena Rybka kat. dzieci mł. dziewcząt - 25 kg nowicjusz

2. Anastazja Rakoczy kat. dzieci mł. dziewcząt + 30 kg nowicjusz

3. Maja Sosnowska kat. kadet mł. dziewcząt - 35 kg nowicjusz

4. Alicja Mołdoch kat. kadet mł. dziewcząt + 35 kg nowicjusz

5. Emilia Lepiarz kat. kadet dziewcząt - 35 kg nowicjusz

6. Tamara Plewko kat. kadet dziewcząt - 45 kg nowicjusz

7. Klimkiewicz Wanessa kat. kadet dziewcząt + 45 kg nowicjusz

8. Agata Rydz kat. kadet dziewcząt - 40 kg nowicjusz

9. Radosław Ciowch kat. dzieci - 30 kg nowicjusz

10. Filip Kiszczak kat. dzieci - 25 kg nowicjusz

11. Julian Ciowch kat. kadet mł. + 35 kg nowicjusz

12. Gabriela Szubarczyk kat. młodzik dziewcząt - 45 kg zaawansowani

13. Oktawia Majkowska kat. młodzik dziewcząt - 55 kg zaawansowani

14. Maja Kotyra kat. junior mł. dziewcząt + 55 kg

15. Albert Buryła kat. kadet - 50 kg zaawansowani

16. Michał Stefanowicz kat. młodzik -45 kg zaawansowani


3 miejsca zdobyli:


1. Karolina Michalak kat. kadet mł. dziewcząt - 35 kg nowicjusz

2. Gabriela Ozygała kat. kadet dziewcząt - 35 kg nowicjusz

3. Julia Karwacka kat. młodzik dziewcząt - 35 kg nowicjusz

4. Lena Mazur kat. kadet dziewcząt - 45 kg nowicjusz

5. Jakub Zieliński kat. dzieci - 30 kg nowicjusz

6. Dominik Górski kat. kadet mł. - 25 kg nowicjusz

7. Bartosz Głażewski kat. kadet mł. - 30 kg nowicjusz

8. Stanisła Ostapiuk kat. kadet mł. - 35 kg nowicjusz

9. Olgierd Drączkowski kat. kadet mł. - 35 kg nowicjusz

10. Antoni Pacek kat. kadet mł. + 35 kg nowicjusz

11. Łukasz Janczak kat. dzieci - 40 kg nowicjusz

12. Liwia Kwietniewska kat. kadet dziewcząt - 35 kg zaawansowani

13. Aleksandra Szyszko kat. młodzik dziewcząt - 45 kg zaawansowani

14. Zuzanna Świtka kat. Junior mł. dziewcząt + 55 kg

15. Zofia Ardasińska kat. Junior mł. dziewcząt + 55 kg

16. Mateusz Delmanowicz kat. kadet mł. - 35 kg zaawansowani

17. Piotr Ostapiuk kat. kadet - 40 kg zaawansowani

18. Szymon Radzki kat. młodzik - 40 kg zaawansowani

19. Sebastian Kuczyński kat. młodzik - 50 kg zaawansowani

20. Remigiusz Wójcik kat. młodzik - 50 kg zaawansowani

21. Marcel Mączka kat. młodzik - 55 kg zaawansowani

22. Bartosz Król kat. młodzik - 70 kg zaawansowani

23. Adrian Stroński kat. junior - 55 kg

24. Oskar Mazik kat. junior - 55 kg

25. Szymon Sapko kat. junior - 65 kg

26. Szymon Stachura kat. junior + 70 kgZawodnik KSW Bushi po zdobyciu Ippon.

Zarząd Klubu serdecznie dziękuje Shihan Pawłowi Juszczykowi, Sensei Agnieszce Winek oraz Shihan Dariuszowi Burdzie za całe udzielone wsparcie przy organizacji zawodów a także sędziom i całemu komitetowi organizacyjnemu za wytężoną pracę. W szczególności podziękowania kierujemy do Panów Krzysztofa Podlaszewskiego i Marcina Sosnowskiego za transport sprzętu oraz Jerzego Ciupaka, Oliwii Twardowskiej i Marcina Mielniczuka, Pawła Sało, Marka Drączkowskiego i Krzysztofa Króla, Piotra Wawera, Mai Bieleckiej i Agnieszki Dwornickiej za trudną pracę sędziów technicznych. Podziękowania za nieocenioną pomoc także dla sekundantów i osób przygotowujących do pojedynków Pana Mirosława Patronowicza, Krzysztofa Mołdoch, Pań Anny Pogody i Joanny Drzewosz-Ozygały, oraz zawodników grupy 57-4: Aleksandry Mitury, Kacpra Drążyka i Kacpra Bednarka. Kontrolą wejść i obsługą grona sędziowskiego zajęły się Katarzyna Mitura oraz Weronika Tarnowska a wydawaniem posiłków Agnieszka Kuczyńska i Paula Michalak.


Nie sposób wymienić każdego kto niósł pomoc, ale wszystkim serdecznie dziękujemy! OSU!

490 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page