top of page
 • Instagram
 • Facebook
 • YouTube

Wyczyn goni wyczyn! KS Budokai Lublin na IKO Nakamura Polish Open 2023.

W dniu 28.10.2023r. w Limanowej odbył się turniej IKO Nakamura Polish Open Karate Kyokushin, którego organizatorem był Limanowski Klub Karate Kyokushin z Shihan Zbigniewem Golińskim na czele.

Oficjalne rozpoczęcie turnieju wyglądało imponująco!

W zawodach wystartowało 454 zawodników z 60 klubów i 12 organizacji karate w Polsce! Turniej był jednocześnie Pucharem najsilniejszego Makroregionu OYAMA PFK - południowego, stąd liczne uczestnictwo zawodników, sędziów i oficjeli z klubów Oyama Karate.


Genki Kamei przed tamashiwari rozstrzygającym o losach pojedynku z Szymonem Olpińskim.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Piękne i ogromne puchary, wysokie stypendia finansowe, nagrody rzeczowe walki pokazowe w MMA oraz zakontraktowane walki wybitnych polskich karateka sensei Szymona Olpińskiego oraz Sensei Konrada Kozubowskiego z wybitnymi zawodnikami z Japonii skusiły ogromną rzeszę znakomitych zawodników do udziału w tej imprezie.


Sensei Marcin Majczak odbiera puchar za 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej dla KS Budokai Lublin.

Klub Sportowy BUDOKAI Lublin reprezentowało 20 zawodników startujących wyłącznie w konkurencji kumite. Łącznie wywalczyliśmy szczęśliwe 13 miejsc na podium - 7 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy medal, co ulokowało nasz klub na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich uczestniczących w turnieju klubów!


W dobrych humorach po wręczeniu nagród 😊

Złote medale w kumite wywalczyli:


 • Tymon Majczak – kadet – 35 kg - zwyciężając dwa pojedynki w świetnym stylu, w tym finał przez waza-ari. Dodać trzeba, że Tymon pomiędzy trwającą 3,5 minuty walką półfinałową a finałem miał tylko 2 minuty na odpoczynek!


Tymon Majczak w walce finałowej rozbija udo rywala wewnętrznym Mawashi Geri Gedan.

 • Martyna Cichocka – młodzik + 35 kg – stoczyła 3 zwycięskie pojedynki, w tym finał z koleżanką klubową Mają Sosnowską trafiając czyste Uschiro Mawashi Geri, które dało jej wazaari.

 • Amelia Pastwa – młodzik +40 kg – stoczyła 3 zwycięskie pojedynki, wszystkie wygrywając przez szybki ippon! Walka finałowa zakończyła się po pierwszych dwóch ciosach prostych wyprowadzonych na ochraniacz tułowia! Cóż za talent!

 • Norbert Gałan – młodzik + 60 kg – zwyciężył 3 bardzo trudne pojedynki w tym walkę finałową poprzez waza-ari!

 • Aurelia Rakoczy – kadet + 35 kg – zwyciężyła 2 pojedynki, w tym bratobójczy finał z siostrą Anastazją.


Julia Ardasińska trafia Mae-Geri Chudan.

 • Julia Ardasińska – junior -45 kg – finałowy pojedynek zwyciężyła przez waza-ari, dzięki efektownemu Mae Geri wykonanemu na brzuch rywalki.

 • Maja Rodzoś – młodzik + 45kg – zwyciężyła 2 pojedynki, efektownymi kopnięciami na głowę po mocnych akcjach rękami na korpus.


Srebrne medale w kumite zdobyli:


 • Iga Majczak– dziecko – 25 kg - po zwycięskim pojedynku półfinałowym przez waza-ari, w finale ulega przeciwniczce, którą pokonała we wrześniu na turnieju Galicja Cup. Niestety wybity palec, stłuczone udo i długi dystans półfinałowej walki z dogrywką a także fakt, że walka finałowa odbyła się natychmiast po półfinale spowodowały, że do finału wyszła obolała i zmęczona. Tym razem musiała uznać wyższość rywalki z Bielska.

 • Anastazja Rakoczy – dziecko + 35 kg- po dwóch zwycięskich pojedynkach w tym jednym przez waza-ari, w finale ulega jedynie siostrze Aureli.


Karolina Podlaszewska w finale kat. -65, czysto trafia Mawashi Geri Jodan.

 • Karolina Podlaszewska – wygrywa dwa pojedynki, w tym półfinałowy przez ippon po mocnym i celnym trafieniu przeciwniczki kombinacją Mae Geri i lewym Mawashi Geri na głowę. W finale według sędziów niejedno głośnie przegrywa z zawodniczką z Kielc. Według niemal wszystkich postronnych obserwatorów oraz wszystkich kibiców Klubu, Karolina ten pojedynek zwyciężyła z dużą przewagą już w pierwszym starciu. Serdecznie jej gratulujemy doskonałego występu😉

 • Kalina Kołodyńska – młodzik – 40 kg – niestety w finale dość szybko utraciła punkt.

 • Maja Sosnowska – młodzik +35 kg – zwyciężyła dwa pojedynki, w tym półfinał przez szybki nokaut niskimi kopnięciami low kick. W finale po świetnym bratobójczym pojedynku uległa utytułowanej klubowej koleżance Martynie Cichockiej tracąc w ostatnich sekundach walki waza-ari.


Maja Sosnowska w akcji.

Brązowy medal zdobył Bartosz Radzki, który, bo bardzo dobrej, zwycięskiej walce ćwierćfinałowej w półfinale uległ nieznacznie zawodnikowi gospodarzy. Niestety tym razem brak konsekwencji w wyznaczonej na walkę taktyce spowodował, że utytułowany Bartek musiał cieszyć się „tylko” z brązowego medalu.


Maciej Kopyciński, pomimo wygranego pojedynku w 1/16, oraz pozostali zawodnicy, mimo dobrej postawy zakończyli swój występ poza strefą medalową. W turnieju wzięli również udział debiutujący w nowych kategoriach wagowych lub wiekowych Emilia Lepiarz i Daniel Sochowski a także Emilia Ptaszyńska- Bęc, Barbara Padewska, Zuzanna Świtka i Wojciech Tkaczyk.


Zawodnikami w dniu turnieju opiekowali się sensei: Marcin Majczak, Anna Majczak, Michał Prościński, Marcin Rakoczy i Daniel Kopyciński.


Za przygotowanie zawodników do walki odpowiadał Senpai Marcin Rakoczy i Michał Prościński, a rolę Klubowego Fotografa pełniła senpai Karolina Podlaszewska oraz Gabriela Szubarczyk. Sędzią z ramienia KS Budokai Lublin była sensei Natalia Trancygier. Sekundantami większości pojedynków byli Sensei Anna i Marcin Majczak.


Turniej w Limanowej to już 3 wyjazdowy turniej naszej drużyny w tym sezonie startowym. Z turnieju na turniej walczymy coraz lepiej, przywozimy coraz lepsze miejsca indywidualne, ale również co jest bardzo ważne medalowe miejsca drużynowe.


Wszystkim zaangażowanym – uczestnikom, sędziom, rodzicom i przyjaciołom serdecznie dziękujemy a zawodnikom gratulujemy!


Wielkie OSU!!!


Przed nami listopad, czyli miesiąc turniejów i wydarzeń klubowych. Odpoczywamy od podróży lecz walczymy u siebie, dzięki wsparciu zaprzyjaźnionych instytucji:369 wyświetleń3 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

3件のコメント


Mariusz Jakubczak
Mariusz Jakubczak
2023年10月29日

Gratulacje i kolejnych zwycięstw

いいね!

Wielkie gratulacje dla Wszystkich Zawodników 👏🏆

いいね!

Robert Radzki
Robert Radzki
2023年10月29日

Gratulacje ❤️

いいね!
bottom of page