top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Bank Rozbity! Medalowy sukces KS Budokai Lublin na Pucharze Polski i Sandomierz CUP.

W dniu 21.10.2023r. w Sandomierzu odbył się Puchar Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego oraz turniej towarzyszący „Sandomierz Cup”. Organizatorem tych bardzo udanych zawodów był Klub Karate „Trójka” Sandomierz. W zawodach wystartowało 258 zawodników z klubów karate z Polski, Ukrainy i Łotwy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.


PUCHAR POLSKI:


W Pucharze Polski wystartowało zaledwie pięcioro zawodników kadry A klubu oraz sześcioro ochotników w kategoriach młodzik i junior.

Wywalczyliśmy aż 3 złote i jeden srebrny medal uzyskując łącznie 18 punktów, co w nieoficjalnym zestawieniu drużynowym dało nam 3 miejsce wśród 26 klubów, zaraz za reprezentacją niedoścignionego KSW Bushi oraz Szczecińskiej Husarii.


Zdjęcie grupowe po wręczeniu nagród to już tradycja.

Rewelacyjnie wypadł w swoim debiucie na zawodach tej rangi - Julian Dominik, który w kategorii Młodzik -40 kg wygrał wszystkie pojedynki poprzez Ippon! Finał był zacięty i zwycięstwo poprzez ippon udało się uzyskać dopiero w dogrywce.


Dominik Julian punktuje Mawashi Geri Jodan

Równie udany start zaliczyła Gabriela Szubarczyk – junior -50 kg. W eliminacjach wygrała przez ippon dość nietypowo. Przeciwniczka przyjęła kilka silnych shita wyprowadzonych na wątrobę. Kilka sekund później, pomiędzy akcjami zgięła się w pół i wisiała z opuszczonymi rękami. Sędziowie byli zaskoczeni obrotem sytuacji i nie podnieśli chorągiewek. Gabriela widząc brak reakcji na niezdolność przeciwniczki do walki wyprowadziła przytomnie lekkie mawashi geri jodan, po którym przeciwniczka osunęła się już na matę. Pojedynek zakończono przez ippon.

Półfinał należał do najcięższych pojedynków Gabrysi w jej historii startowej. Starła się bowiem z utytułowaną Roksaną Greczner z Oświęcimia. Wola walki i świetne wyszkolenie zaowocowało licznymi przewagami w przebiegu pierwszej rundy. Zwycięstwo przyznał jednak tylko jeden sędzia a reszta zdecydowała o dogrywce. O zwycięstwie Lublinianki zadecydował po dogrywce ostatecznie sędzia maty dokładając się do wyniku 3:2.

Finał przebiegł już w całości po myśli Gabrysi i zakończył się przed czasem spektakularnym ippon.


Znakomity występ zanotował nasz Wicemistrz Europy – Bartosz Radzki. Najtrudniejszy pierwszy pojedynek w eliminacjach stoczył z zawodnikiem Dubiel Dojo. Tam zwyciężył werdyktem sędziowskim po dogrywce. Pojedynek półfinałowy i finałowy zakończył natomiast przed czasem technikami mae i hiza geri jodan!


Świetne widowisko dała także nasza Mistrzyni Europy w kat. -65 Karolina Podlaszewska. Po dość łatwym zwycięstwie przed czasem w rundzie półfinałowej, starła się w finale z aktualną mistrzynią Europy WKB i aktualną reprezentantką Polski na Mistrzostwa Swiata w kategorii ciężkiej! Stało się tak z powodu rozegrania Pucharu Polski w kategorii + 60 kg. Pojedynek był niezwykle emocjonujący i wyrównany. Nieznaczna przewaga rywalki zarysowała się jedynie w połowie pierwszej rundy określonej przez sędziów jako remisowa. Wysokie tempo walki i zaciekłość ataków obu Pań wyraźnie rozgrzało publikę, i chociaż ostatecznie niejedno głośny werdykt 3:2 dał zwycięstwo rywalce, wiele osób gratulując pojedynku twierdziło, że był on niezwykle wyrównany.


Bez medalu, ale po bardzo zaciętej walce wróciła reprezentantka kadry A – Patrycja Marczak, która wywalczyła przewagę w pierwszej rundzie swojego eliminacyjnego pojedynku w oczach jednego sędziego, do trzech remisów pozostałych sędziów. Niestety ostre zbijanie wagi przez brak kategorii -50 kg spowodowało, że w końcówce dogrywki Patrycja całkowicie opadła z sił oddając pole rywalce.


Także Bartosz Pawluk nie zaliczył udanego występu po zmianie kategorii wagowej na wyższą. Tym razem szybki wzrost spowodował utratę atutów siłowych i wytrzymałości pozwalającej na walkę w dogrywkach. W obu pojedynkach to właśnie w dogrywkach Bartosz musiał uznać wyższość swych rywali. Miejmy nadzieję, że przed głównymi zawodami sezonu uda się odbudować fizykę tego zaciętego zawodnika.


Julia Ardasińska w akcji

Bez medalu wrócili także:

– niezwykle waleczna Julia Ardasińska, która ze względu na brak kategorii -45kg wystartowała w wyższej kategorii -50kg i pierwszy pojedynek przegrała po dogrywce stosunkiem głosów 3 do 2 remisów. Sędzia maty długo zwlekał z podjęciem decyzji i niestety podjął dla nas niekorzystną. Szkoda, bo różnica wagi ponad 7 kilogramów dałaby Julii zwycięstwo.


- Norbert Gałan, który zbudował przewagę na wagę zwycięstwa w regulaminowym czasie, lecz w końcówce pojedynku utracił waza-ari po uderzeniu się własną pięścią w kask po obronie Mawashi Geri Jodan.


- Gabriela Ozygała, Tamara Plewko, Zuzanna Świtka.


Wyniki na Pucharze Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego:


Złote medale:

1. Bartosz Radzki – junior -55kg

2. Gabriela Szubarczyk – junior -50 kg

3. Julian Dominik – młodzik -40 kg


Srebrne medale:

1. Karolina Podlaszewska – senior open


SANDOMIERZ CUP:


Sześcioletnia IGA debiutuje w KATA zdobywając srebrny medal w kategorii 8-9 lat!

W turnieju dla dzieci Sandomierz Cup, udział wzięło aż 22 zawodników KS Budokai Lublin. Była to grupa walecznych dzieci trenujących głównie pod okiem sensei Anny Majczak i Natalii Trancygier oraz dwie kadrowiczki A spod skrzydeł Sensei Marcin Majczaka. Wywalczyli oni aż 6 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych medali uzyskując 59 punktów, co w nieoficjalnym rankingu dało Klubowi 1 miejsce drużynowo, wyprzedzając drugą reprezentację Łotwy!

Bez medalu wrócili jedynie Marcel Szymula, Barbara Berecka, Aleksandra Wraga, Wiktoria Sierpień i Julia Wodzyńska, którym jednak nie można odmówić wielkiego serca do walki.


Złota Blanka Tokarzewska w natarciu.

Wyniki Sandomierz Cup – kumite:


Złote medale:

1. Franciszek Szulc – kadet młodszy -25 kg

2. Blanka Tokarzewska – kadet młodszy – 25kg

3. Aurelia Rakoczy - kadet młodszy +35kg

4. Barbara Padewska – kadet -35 kg

5. Wiktoria Jakubczak – kadet -30 kg


Srebrne medale:

1. Natalia Matwijczuk - kadet młodszy +35kg

2. Ewa Kowal - kadet -35 kg

3. Ewa Lepiarz - kadet -30 kg

4. Maja Sosnowska – kadet – 45kg


Brązowe medale:

1. Tymon Majczak - ze względu na brak kategorii do 35 kg wystartował w kategorii kadet młodszy open

2. Amelia Kocot – kadet młodszy -25 kg

3. Anastazja Rakoczy - kadet młodszy +35kg

4. Hania Borkowska - kadet -30 kg

5. Liliana Jurecka - kadet -35 kg

6. Karolina Michalak - kadet -45 kg

7. Emilia Ptaszyńska – Bęc - kadet -35 kg


Wyniki Sandomierz Cup – kata:


Złote medale:

1. Wiktoria Jakubczak


Srebrne medale:

1. Iga Majczak

2. Tymon Majczak

3. Emilia Ptaszyńska – Bęc


Brązowe medale:

1. Barbara Padewska


Zawodnikami w dniu turnieju opiekowali się Sensei: Marcin Majczak, Anna Majczak, Natalia Trancygier, Michał Prościński. Za przygotowanie zawodników do walki odpowiadali Państwo: Michał Tokarzewski, Mariusz Jakubczak, Marcin Rakoczy, Iwona Kocot. Rolę klubowego fotografa pełniła między swoimi walkami Senpai Karolina Podlaszewska. Funkcję sędziego z ramienia KS Budokai Lublin pełniła Sensei Amelia Tomaszewska.


Wszystkim zaangażowanym – uczestnikom, sędziom, rodzicom i przyjaciołom serdecznie dziękujemy za pomoc i kibicowanie. Doping zgranej lubelskiej ekipy docenili sami organizatorzy imprezy!

629 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 comentario


Robert Radzki
Robert Radzki
22 oct 2023

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników i kadry, która ich prowadziła.

Me gusta
bottom of page