top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

KLUBOWY TEST SPRAWNOŚCI 2023 - relacja i wyniki.

Rekordowe 155 osób wzięło udział w finale Klubowego Testu Sprawności 2023!



Od kilku lat KS Budokai Lublin realizuje w ramach finansowania przez Ministerstwo Sportu testy sprawności. W tym roku nagrody zostały sfinansowane w ramach drugiej edycji programu Mikrogranty.



Tak jak w latach ubiegłych, w miesiącach październiku i listopadzie 2023 roku trenerzy i instruktorzy klubu przeprowadzili testy we wszystkich grupach w dwóch konkurencjach: plank (stanie w podporze na przedramionach z prostą sylwetką) a także pierwszy raz w tym roku skok w dal z miejsca. Finałem testów jak co roku były zawody biegowe – także w dwóch konkurencjach: bieg krótki 5 metrów x 10 oraz Beep Test – bieg ciągły na odcinku 20 metrów, w rytm sygnałów nadawanych z nagrania przez system nagłośnienia.



Ten trudny test przeszli w tym roku wszyscy chętni z roczników 2017-2005, którzy stawili się licznie, bo łącznie grupą aż 155 osób, w dniu 11 listopada o wyznaczonej godzinie, na Hali Sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie.



Testy biegowe poprzedzała rozgrzewka prowadzona przez Sensei Natalię Trancygier. Następnie zawodnicy z danego rocznika otrzymywali instrukcje od Sensei Marcina Majczaka z krótkim pokazem biegu krótkiego, po czym w grupach do 11 osób ustawiali się na starcie pierwszej z konkurencji. Po zakończeniu testów biegu krótkiego prezentację zasad Beep Testu przedstawiali Sensei Marcin Majczak oraz Senpai Michał Prościński - instruktor „zając”, który biegał z każdą turą jako wzorzec tempa na każdej prostej.



Nagrody za miejsca 1-3 otrzymywali zawodnicy w podziale na płeć i rocznik, którzy uzyskali najwyższe wyniki z Beep Testu. W przypadku tego samego wyniku decydował lepszy czas w biegu krótkim.


Trzeba przyznać, że każdy walczył zaciekle o wynik – oczywiście w miarę swoich aktualnych możliwości.



Oto lista medalistów w konkurencji Beep Test:


Dziewczęta 2017:

  1. Olga Kowal

  2. Iga Majczak

  3. Julia Jakubanis

Chłopcy 2017:

  1. Dominik Wójcik

  2. Tymon Boguszewski

  3. Dawid Sadura

Dziewczęta 2016:

  1. Amelia Krzysiak

  2. Julia Szczęsna

  3. Tamara Kozieł

Chłopcy 2016:

  1. Piotr Plewik

  2. Piotr Parzyszek

  3. Wojciech Lewandowski

Dziewczęta 2015:

  1. Blanka Praszczyk

  2. Łucja Milewska

  3. Julia Czarnecka

Chłopcy 2015:

  1. Bartek Boguszewski

  2. Jonasz Jurecki

  3. Miłosz Dudra

Dziewczęta 2014:

  1. Anastazja Rakoczy

  2. Natalia Matwijczuk i Aurelia Rakoczy

  3. Gabriela Tokarska

Chłopcy 2014:

  1. Daniel Kowal

  2. Mateusz Cholewa

  3. Patryk Piejak

Dziewczęta 2013:

  1. Klara Próchniak

  2. Maria Milewska

  3. Aleksandra Wraga

Chłopcy 2013:

  1. Tymon Siemionek

  2. Szymon Janik

  3. Filip Wójcik

Dziewczęta 2012:

  1. Ewa Kowal

  2. Maja Wodzyńska

  3. Amelia Pastwa

Chłopcy 2012:

  1. Filip Kiszczak

  2. Alan Aleks

  3. Tomasz Romanek

Dziewczęta 2011:

  1. Zuzanna Kiszczak

  2. Gabriela Ozygała

  3. Zofia Kuwałek

Chłopcy 2011:

  1. Julian Dominik

  2. Daniel Sochowski

  3. Piotr Podgajny

Dziewczęta 2010:

  1. Liwia Kwietniewska

  2. Krystyna Bojko

  3. Patrycja Marczak

Chłopcy 2010:

  1. Robert Tkaczyk

  2. Bartosz Radzki

  3. Piotr Podgajny

Dziewczęta 2009:

  1. Gabriela Szubarczyk

  2. Julia Ardasińska

Chłopcy 2009:

  1. Bartosz Delmanowicz

  2. Bartosz Borkowski

Dziewczęta 2007:

  1. Zofia Ardasińska

  2. Katarzyna Mitura

  3. Zuzanna Świtka

Chłopcy 2006:

  1. Oskar Mazik


Najlepsze wyniki biegu krótkiego:


Dziewczęta 2017:

  1. Iga Kubecka

  2. Iga Majczak

  3. Lena Gorajewska

Chłopcy 2017:

  1. Tymon Boguszewski

  2. Dawid Sadura

  3. Dominik Wójcik

Dziewczęta 2016:

  1. Michalina Wilczek

  2. Diana Ściegienna

  3. Amelia Krzysiak

 Chłopcy 2016:

  1. Wojciech Smyl

  2. Jan Worzakowski

  3. Piotr Parzyszek

Dziewczęta 2015:

  1. Julia Czarnecka

  2. Blanka Praszczyk

  3. Łucja Milewska

Chłopcy 2015:

  1. Antoni Marciniak

  2. Wiktor Mizerski

  3. Maciej Kopyciński

Dziewczęta 2014:

  1. Julia Jakubczak

  2. Gabriela Tokarska

  3. Anastazja Rakoczy

Chłopcy 2014:

  1. Nikodem Kasprzyk

  2. Filip Teter

  3. Daniel Kowal

Dziewczęta 2013:

  1. Wiktoria Sierpień

  2. Barbara Berecka

  3. Aleksandra Wraga

Chłopcy 2013:

  1. Tymon Siemionek

  2. Wojciech Tkaczyk

  3. Szymon Janik

Dziewczęta 2012:

  1. Ewa Kowal

  2. Amelia Pastwa

  3. Maja Wodzyńska

Chłopcy 2012:

  1. Filip Kiszczak

  2. Alan Aleks

  3. Tomasz Romanek

Dziewczęta 2011:

  1. Gabriela Ozygała

  2. Zuzanna Kiszczak

  3. Zuzanna Łysiak

Chłopcy 2011:

  1. Julian Dominik

  2. Daniel Sochowski

  3. Norbert Gałan

Dziewczęta 2010:

  1. Patrycja Marczak

  2. Liwia Kwietniewska

  3. Iga Walczak

Chłopcy 2010:

  1. Bartosz Radzki

  2. Robert Tkaczyk

  3. Albert Buryła

Dziewczęta 2009:

  1. Gabriela Szubarczyk

  2. Julia Ardasińska

Chłopcy 2009:

  1. Bartosz Borkowski

  2. Bartosz Delmanowicz

Dziewczęta 2007:

  1. Katarzyna Mitura

  2. Zofia Ardasińska

  3. Zuzanna Świtka

Chłopcy 2006:

  1. 1 Oskar Mazik


Oto pierwsza dziesiątka najlepszych wyników w konkurencji „Plank” bez podziału na wiek:

Wśród dziewcząt:

  1. Maria Milewska

  2. Łucja Milewska

  3. Maria Wciseł

  4. Maja Wodzyńska

  5. Barbara Berecka

  6. Wiktoria Jakubczak

  7. Zuzanna Łysiak

  8. Iga Walczak

  9. Krystyna Bojko

  10. Barbara Chabudzińska

 

Wśród chłopców:

  1. Bartosz Radzki

  2. Tymon Siemionek

  3. Szymon Janik

  4. Jan Worzakowski

  5. Daniel Sochowski

  6. Tymon Majczak

  7. Kacper Boczek

  8. Maciej Kopyciński

  9. Daniel Kowal

 

 

Dziesiątka najbardziej skocznych zawodników bez podziału na wiek:

 

Wśród dziewcząt:

  1. Gabriela Szubarczyk

  2. Iga Walczak

  3. Aleksandra Łozak

  4. Patrycja Marczak

  5. Zuzanna Świtka

  6. Aleksandra Wraga

  7. Aurelia Rakoczy

  8. Katarzyna Mitura

  9. Julia Ardasińska

  10. Klara Próchniak

 

Wśród chłopców:

  1. Bartosz Dewlmanowicz

  2. Oskar Mazik

  3. Bartosz Borkowski

  4. Albert Buryła

  5. Tymon Siemionek

  6. Filip Kiszczak

  7. Bartosz Radzki

  8. Julian Dominik

  9. Adam Starek

  10. Piotr Podgajny


Dziesiątka najwytrzymalszych zawodników bez podziału na wiek – Beep-Test:

Dziewczęta:

  1. Ewa Kowal

  2. Gabriela Szubarczyk

  3. Zuzanna Kiszczak

  4. Klara Próchniak

  5. Maria Milewska

  6. Anastazja Rakoczy

  7. Aleksandra Wraga

  8. Liwia Kwietniewska

  9. Krystyna Boiko

  10. Julia Ardasińska

Chłopcy:

  1. Bartosz Delmanowicz

  2. Robert Tkaczyk

  3. Julian Dominik

  4. Daniel Sochowski

  5. Tymon Siemionek

  6. Szymon Janik

  7. Bartosz Radzki

  8. Filip Kiszczak

  9. Albert Buryła

  10. Oskar Mazik

 

Finał Klubowego Testu Sprawności nie mógłby się odbyć bez pracy wolontariuszy – sędziów. W tym roku byli to zawodnicy grupy zawodniczej młodzieży i dorosłych, osoby dorosłe, trenujące w dwóch grupach w SP w Krężnicy Jarej i SP 27 w Lublinie oraz rodzice trenujących zawodników i zawodniczek, m.in.: Michał Prościński, Oskar Mazik, Szymon Sapko, Bartosz Pawluk, Gabriela Szubarczyk, Zofia Ardasińska, Oktawia Majkowska, Sebastian Kuczyński, Oliwier Szabała, Albert Buryła, Liwia Kwietniewska, Bartosz Radzki, Julia Ardasińska, Amelia Tomaszewska, Artur Maziarczyk, Katarzyna Mitura, Zuzanna Świtka, Bartosz Borkowski, Patrycja Marczak, Marcin Rakoczy, Sebastian Marciniak, Paweł Podgajny, Luiza Kwietniewska, i wiele innych osób.

 

O fotorelację zadbała Karolina Podlaszewska:


Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy a zawodnikom gratulujemy postawy!

OSU!

 

 

272 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page