top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

KS Budokai Lublin na Mistrzostwach Polski PZKK - relacja

Piętnastego kwietnia w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego pod patronatem PZKK oraz Burmistrza Miasto Limanowa. Startowało w nich 318 zawodników z 61 klubów, w tym reprezentacja WKB Łotwa. Mistrzostwa miały charakter otwarty dlatego wśród zawodników można było zobaczyć przedstawicieli wielu organizacji karate kontaktowego, między innymi: IKO Nakamura Poland, IKO SO-KYOKUSHIN POLAND, WKB Poland, OYAMA PFK, ShinKyokushin, POKK Sosai, IKOK Sonoda, Kyokushinkan, IKAK KyokushinRyu, IKO Matsui, Ahihara Karate, Kenbukai.


Bartosz Delmanowicz w akcji

Zawodnicy Klubu Sportowego Budokai Lublin wywalczyli łącznie 4 medale - dwa srebrne i dwa brązowe.Doskonale zaprezentował się powracający po kontuzji Bartosz Delmanowicz. Pierwszy pojedynek zwyciężył przed czasem, a w półfinale pokazał ogromny hart ducha zwyciężając po dogrywce z bardzo wymagającym i doświadczonym przeciwnikiem. Trudy pojedynku półfinałowego miały duży wpływ na finał, gdzie zabrakło już koncentracji i właściwych reakcji na zagrożenie. Wypoczęty przeciwnik stoczył zaledwie jeden pojedynek zakończony przed czasem i górował świeżością od pierwszych sekund starcia.


Efektowne zakończenie walki eliminacyjnej przez Bartosza Delmanowicza

Podobnie jak Bartek dwie walki wygrał Szymon Radzki, dla którego był to ostatni poważny sprawdzian przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy. Oba pojedynki w walce o finał były zacięte a pierwszy z nich rozstrzygnięty dopiero po dogrywce. Pojedynek finałowy nie poszedł już po jego myśli, ale dzięki tej cennej lekcji Szymon wie nad czym ma pracować przez ostatnie tygodnie przygotowań.


Szymon Radzki w natarciu.

Brązowy medal wywalczyła debiutująca w walce bez hogo Emilka Lepiarz, która z zawodów na zawody prezentuje coraz szerszy wachlarz kombinacji i umiejętności. Nie zabrakło też woli walki. Niestety w wymianie ciosów Emilia utraciła na rzecz rywalki wazaari po trafieniu na głowę. Mimo przewagi siły ataku Emilia nie odrobiła już straty.


Karolina Podlaszewska w walce z tryumfatorką kategorii.

Wisienką na torcie były walki utytułowanej Karoliny Podlaszewskiej, która również będzie reprezentować nasz klub na najbliższych mistrzostwach Europy w Barcelonie. Karolina walkę ćwierćfinałową zwyciężyła z mocną, utytułowaną zawodniczką z Kielc. Walkę półfinałową przegrała po wyrównanym pojedynku z dogrywką i niejedno głośnym werdykcie z późniejszą tryumfatorką kategorii – zawodniczką Szczecińskiej Husarii. Walkę o brązowy medal zwyciężyła z zawodniczką z Opola, budując przewagę wszechstronnym wachlarzem kopnięć i utrzymując skutecznie niewygodny dla rywalki dystans mocnymi ciosami prostymi.


Karolina Podlaszewska w akcji.

Niestety tym razem bez medalu wróciła Gabriela Szubarczyk, która po wygranej przed czasem walce eliminacyjnej, niestety przegrała pojedynek o wejście do strefy medalowej.

Natalia Trancygier po przegranym pojedynku półfinałowym z bardzo dobrze dysponowaną wicemistrzynią Europy, podjęła walkę o brązowy medal. Niestety przewaga z pierwszych i ostatnich 30 sekund pojedynku nie wystarczyła do zwycięstwa, ponieważ w trakcie pojedynku Natalia przeżyła duży kryzys po mocnym trafieniu mae geri. Co prawda przetrwała go bez utraty punktu, lecz zbyt dużą część pojedynku stoczyła w defensywie.


Natalia Trancygier w małym finale.

W eliminacjach odpadli: Norbert Gałan, Szymon Sapko i Bartosz Król.


Rolę szefa ekipy i sekundanta pełnił w dniu zawodów Sensei Marcin Majczak, obowiązki sędziego pełniła sensei Amelia Tomaszewska, a o fotorelację zadbała senpai Maja Bielecka.


Gratulujemy zawodnikom sukcesów a obsłudze technicznej dziękujemy za niezawodne ich wsparcie! OSU!


416 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Mariusz Jakubczak
Mariusz Jakubczak
Apr 18, 2023

Gratulacje


Like
bottom of page