top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Liga Budo w Karate Kyokushin vol. V - relacjaW dniu 4 listopada 2023r. w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie odbyła się V edycja Ligi BUDO w Karate Kyokushin organizowanej przez Klub Sportowy Budokai Lublin. Zawody odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Wólka Pana Edwina Gortata, Ministerstwa Sportu z programu Mikrogranty 2, Fundacji Orłów Sportu oraz przychylności Dyrekcji Szkoły w Pliszczynie.Łącznie w tej edycji ligi wzięła udział rekordowa liczba 112 uczestników, trenujących na co dzień w grupach w Lublinie, Pliszczynie, Sobianowicach, Turce i Krężnicy Jarej.


Mawashi Geri Jodan w wykonaniu Daniela Sochowskiego.

Zawody skierowane były do zawodników z roczników 2018-2010, choć turniej otworzyła spektakularna walka dwóch dorosłych seniorów - senpai Marcina Rakoczego i senpai Sebastiana Marciniaka. Tym razem zgodnie ze wskazaniem sędziów 4 do remisu zwyciężył senpai Marcin.


Pokaz technik dozwolonych i zabronionych i prezentacja gestów sędziowskich.

Jak w poprzednich edycjach, zawody polegały na odbyciu przez uczestników jednej (w wyjątkowych przypadkach dwóch) sędziowanych walk. Zawodnicy zostali podzieleni ze względu na wiek, wagę oraz poziom zaawansowania (kategorie A, B, C). Wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom a zwycięzca pojedynku dedykowaną statuetkę.
Głównym założeniem Ligi jest zaznajomienie najmniejszych karateków z zasadami i komendami turniejowymi oraz zdobycie przez mniej doświadczonych zawodników umiejętności opanowania stresu i emocji przed, w trakcie trwania i po walce turniejowej. Dzięki zaangażowaniu najstarszych zawodników i trenerów Klubu, a także pomocy nieocenionych rodziców i dziadków, zawody przeprowadzone zostały bardzo sprawnie i szybko jak na 59 pojedynków.Kaiten Geri wykonuje Oliwier Szabała a broni Bartosz Radzki.

Trzeba przyznać, że wiele pojedynków stało na wysokim poziomie, budując niezłe widowisko i przysparzając publiczności nie lada emocji.


Mae Geri wykonuje Maciej Kopyciński.

Rolę sędziów pełnili: sensei Amelia Tomaszewska, sensei Natalia Trancygier oraz senpai: Karolina Podlaszewska, Maja Bielecka, Michał Prościński, Gabriela Szubarczyk, Aleksandra Mitura, Oskar Mazik, Zuzanna Świtka, Bartosz Pawluk, Bartosz Delmanowicz. Senpai: Małgorzata Sawiuk oraz Aneta Piekut-Duda, Sylwia Kobiałka i Mariusz Jakubczak byli sędziami czasu oraz zajmowali się obsługą techniczną. Sędzią głównym zawodów był sensei Marcin Majczak.


Liga to także kształtowanie przyszłych kadr sędziowskich Klubu.

Nagrody wręczali odpoczywający po trudach trzech poprzednich turniejów senpai Iga i Tymon Majczak. Nad poprawnym i sprawnym przebiegiem pojedynków czuwała m.in. pilnująca właściwej kolejności wchodzenia na matę sensei Anna Majczak oraz przygotowujący do wejścia na matę zawodników: Anna Rakoczy, Artur Maziarczyk, Mikołaj Trzciński i Katarzyna Mitura.


Nieoceniona była także pomoc niezliczonych rodziców w przygotowaniu i sprzątaniu sali a także pomoc w ubieraniu zawodników w ochraniacze.


W roli fotografa klubowego debiutowała senpai Oktawia Majkowska.


Statuetki dla zwycięzców pojedynków przygotowała firma SUTEMI z Wadowic a o wspaniałą oprawę graficzną zadbała firma STUDIO ANOMALY.To nie koniec listopadowych wyzwań dla członków KS Budokai Lublin. Przypominamy, że już za tydzień, 11 listopada na hali w ZSP Pliszczyn odbędzie się finał Klubowego Testu Sprawności, realizowanego w ramach programu Ministerstwa Sportu „Klub 2023”. Staramjy się także o obecność na treningach w najbliższym tygodniu, ponieważ dwie z konkurencji - plank i skok w dal z miejsca zostaną zmierzone w trakcie ich trwania! Oficjalne wyniki zostaną przedstawione na stronie klubu oraz wpisane do bazy Sportowych Talentów.


Raz jeszcze gratulujemy odwagi wszystkim startującym w piątej edycji Ligi Budo i zapraszamy na kolejną, VI już edycję ligi za dwa tygodnie - 18 listopada!


OSU!

683 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 коментар


Daniel Kopyciński
Daniel Kopyciński
05 лист. 2023 р.

Dziękuję za organizację świetnego turnieju klubowego.👍

Вподобати
bottom of page