top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Liga Budo w Karate Kyokushin vol. VI - relacja18 listopada 2023r. po raz kolejny gościliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pliszczynie z VI już edycją Ligi BUDO w Karate Kyokushin pod patronatem Wójta Gminy Wólka. Zawody odbyły się dzięki finansowemu wsparciu Gminy Wólka, Ministerstwa Sportu z programu Mikrogranty 2, Fundacji Orłów Sportu oraz przychylności Dyrekcji Szkoły w Pliszczynie.Jesienno-zimowa aura miała spory wpływ na to, że spośród zgłoszonych rekordowych 122 osób, ostatecznie wystartowało 103 zawodników z roczników 2017 - 2010. Łącznie zawodnicy z Lublina, Pliszczyna, Sobianowic, Turki i Krężnicy Jarej stoczyli 61 pojedynków, w tym 10 zawodników miało nie lada zadanie - stoczenia dwóch pojedynków z zawodnikami dla których nie starczyło par w pierwszym losowaniu.


Ligę otworzyły emocjonujące pojedynki utytułowanych zawodników. Na zdjęciu aktualny złoty medalista Pucharu Polski w walce z powracającym po kontuzji Wicemistrzem Europy Kadetów.

Norbert Gałan kontra Piotr Podgajny - rewanż.

Jak w poprzednich edycjach, zawodnicy zostali podzieleni ze względu na wiek, wagę oraz poziom zaawansowania (kategorie A, B, C) a wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom a zwycięzca pojedynku dedykowaną statuetkę.
Głównym założenie Ligi zostało spełnione z nawiązką. Najmłodsi karatecy zapoznali się z zasadami i komendami turniejowymi a wszyscy zdobywali pierwsze lub kolejne doświadczenia i ćwiczyli umiejętności opanowania stresu i emocji przed, w trakcie trwania i po walce turniejowej. Trzeba przyznać, że wielu zawodników i zawodniczek przełamało swoje lęki stając na wysokości zadania. I choć nie wszyscy mogli wygrać, to zapewne wszyscy walczyli do końca próbując pokazać się z jak najlepszej strony. Postawa walczących jest niewątpliwie powodem do dumy dla trenerów.


Mae Geri wykonuje Iga Majczak.

Wiele pojedynków niosło ze sobą duży ładunek dramatyzmu, podczas gdy szala zwycięstwa przechylała się ze strony na stronę w pięknych technicznych wymianach argumentów.


Jeden z bardziej zaciętych pojedynków. Mawashi Geri Jodan wykonuje Meir Kim.

Sędzią głównym zawodów był sensei Marcin Majczak. Rolę sędziów pełnili tym razem: sensei Amelia Tomaszewska oraz senpai: Karolina Podlaszewska, Michał Prościński, Kacper Drążyk, Szymon Sapko, Oskar Mazik, Zuzanna Świtka, Gabriela Szubarczyk, Bartosz Pawluk, Niezawodni Senpai: Małgorzata Sawiuk oraz Luiza Kwietniewska oraz Państwo Anna Rakoczy i Mariusz Jakubczak byli sędziami czasu oraz zajmowali się obsługą techniczną.


Prawie cała ekipa organizatorów VI edycji Ligi Budo.

Nad poprawnym i sprawnym przebiegiem pojedynków czuwali m.in. pilnująca właściwej kolejności wchodzenia na matę sensei Anna Majczak oraz przygotowujący do wejścia na matę zawodników: senpai Katarzyna Mitura, Marcin Rakoczy a także panowie: Ernest Gałan i Piotr Michalak.


Wiele emocji przyniósł kolejny bratobójczy pojedynek utytułowanych sióstr Rakoczy.

W roli fotografa klubowego wystąpiła ponownie senpai Oktawia Majkowska.


Statuetki dla zwycięzców pojedynków przygotowała firma SUTEMI z Wadowic a o wspaniałą oprawę graficzną zadbała jak zwykle niezawodna firma STUDIO ANOMALY.To nadal nie koniec listopadowych wyzwań dla członków KS Budokai Lublin. W ostatni weekend listopada czekają nas starty na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców PZK (Bartoszyce) oraz na turnieju pierwszej szansy w Kickboxingu (Warszawa).


Raz jeszcze gratulujemy odwagi i waleczności wszystkim startującym w w V i VI edycji Ligi Budo!


OSU!

231 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page