top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Podsumowanie XVIII Letniego Obozu KS Budokai Lublin.

Zakończyliśmy kolejną, jubileuszową, bo XVIII edycję naszego obozu letniego. Obóz współfinansowany był w ramach programu „Sportowe Wakacje z Fundacja Lotto 2022” oraz przez Wojewodę Lubelskiego.
Przyszedł czas na krótkie podsumowanie tego co się wydarzyło.


W obozie uczestniczyło łącznie 63 osoby w tym 55 zawodników KS Budokai Lublin oraz 8 osób Kadry opiekuńczo-instruktorskiej.


Pierwszy dzień na plaży.

W trakcie trwania obozu uczestnicy odbyli 17 jednostek treningowych: kumite – odbywając w sumie niemal 20 walk sparringowych; biegowych; kihon; kata; kickboxingu oraz jeden cały trening stretchingu. Rywalizowali też w 6 blokach programowych w konkursie na najlepszego sportowca obozu, oraz łącznie przez 9 godzin w turniejach kata, kumite i kickboxingu.


Turniej Kumite - walczą Michał Albiński i Tymon Majczak

Treningi i rywalizacja odbywała się na pięknych terenach zielonych ośrodka w tym pod zadaszeniem namiotowym, boisku trawiastym do piłki nożnej oraz dwóch orlikach z tartanową nawierzchnią a także dwóch niemal 130 metrowych salach treningowych wyłożonych matami.


Trening z Senpai Natalią.

Treningi prowadzone były przez instruktorów i trenerów klubowych – naszą Mistrzynię Świata Sensei Anną Majczak, kierownika wyszkolenia technicznego klubu – sensei Marcina Majczaka, oraz utytułowane Sensei Katarzynę Kuprianowicz, senpai Amelię Tomaszewską oraz Natalię Trancygier. Najtrudniejszymi zagadnieniami technicznymi i bunkai kata zajął się nieoceniony i legendarny już Shihan Józef Pietras z Krakowa.


Shihan Józef wyjawia tajniki technik.

Rywalizacja w konkursie na najlepszego sportowca objęła testy z konkurencji: brzuszki i pompki na czas, sprint, żuty do kosza, żonglowanie piłką, slalom z prowadzeniem piłki i strzałem na bramkę, skok w dal, strzał z łuku oraz przejście na czas toru sprawnościowego „mini runmagedon”. Do ogólnej punktacji liczył się także lokaty zajęte w turniejach kumite, kata oraz kickboxingu.


Bartosz Pawluk - w sprincie.

Najlepszym sportowcem XVIII edycji naszego letniego obozu został Mateusz Delmanowicz wyprzedzając swojego brata Bartka oraz Gabrielę Szubarczyk, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w konkursie. Cała trójka odebrała wspaniałe nagrody rzeczowe – profesjonalne, czteronapędowe modele aut RC!


Podium najlepszych sportowców obozu.

Oprócz treningów i turniejów obozowicze mieli również czas na aktywny wypoczynek, naukę i zwiedzanie. W miarę możliwości, gdy tylko pozwalała na to pogoda, odbywali kąpiele słoneczne i pływali w morzu. Nie zabrakło również gier zespołowych zarówno na plaży jak i na boiskach.Grupa piąta w wodzie - Patrycja Marczak na pierwszym planie.


Do obozowych aktywności zaliczyć można także laserowy paintball w jantarowych lasach, runmagedon oraz całodzienne korzystanie z dmuchańców, łuków Archer czy walk w pompowanych kulach.


Super zabawa - nawet dla dorosłych!

Aktywnością nie tylko fizyczną ale także umysłową należało się wykazać w labiryncie kukurydzy, co okazało się nie lada wyzwaniem dla poszczególnych grup. Najwytrwalsi doczekali się również nocnego poszukiwania bursztynów przy użyciu specjalnych latarek UV. Okazałe zbiory „zbieracze” zabrali w ramach pamiątki do domu.


Laserowy paintball przypadł do gustu najmłodszym uczestnikom.

Najbardziej emocjonującym przeżyciem obozowym był chrzest na obozowicza. Dotyczył on osób, które po raz pierwszy przyjechały z nami na wypoczynek i zdążył urosnąć do rangi legend i zagadek stanowiąc ogromną niewiadomą i siejąc popłoch wśród nowicjuszy😊. W tym roku grupa najstarsza świetnie przygotowała cały scenariusz, który obfitował w ćwiczenia fizyczne, rady Starego Mędrca ale również sprawdzał silną wolę oraz wytrzymałość chrzczonych. Na koniec złożona została Przysięga Dojo i Nowicjusze trafili w szeregi obozowej rodziny.


Ola Szyszko w przebraniu na chrzest obozowy.

Miłymi akcentami obozowym były integrujące młodzież rozrywki – dyskoteka z odtańczoną słynną belgijką, urodziny Michała Albińskiego, ognisko ze śpiewami i tańcami, wieczorek zapoznawczy oraz wspólna pizza w restauracji Pizza Hut tuż przed nocnym odjazdem pociągu.


Piosenka przy ognisku - swój talent prezentuje Wiktoria Jakubczak

Jako, że wyjazdy to nie tylko aktywność dla ciała ale również nauka, przeprowadzone zostały pogadanki tematyczne. O świadomym treningu opowiedziała studentka fizjoterapii senpai Amelia Tomaszewska, o Marii Konopnickiej jednej z patronek roku 2022 Senpai Natalia Trancygier, natomiast o historii Olimpiady i o słynnych Polskich Olimpijczykach w tym Patronce naszego partnera - Fundacji LOTTO – Halinie Konopackiej opowiedziała Sensei Katarzyna Kuprianowicz i Senpai Piotr Wawer.


Makieta miasta - Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Wycieczki do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, zwiedzanie starówki gdańskiej, wyjazd koleją żuławską do Muzeum Stutthof w Sztutowie oraz projekcja filmu o Ignacym Łukasiewiczu „Nafciarz i romantyk” (kolejnym z patronów roku 2022) to także nauka i wzbogacenie obozowiczów o dodatkową wiedzę w atrakcyjny i przystępny sposób.


Mini Zoo w Jantarze - marchewkę jadły nie tylko zwierzęta :)

Wycieczka do mini ZOO w Jantarze, samodzielne karmienie zwierząt, jazda gokartami czy bajkowymi meleksami to kolejne z atrakcji jakich mogli doświadczyć uczestnicy jubileuszowego turnusu.


Po wręczeniu nagród - wspólne zdjęcie obozowiczów i kadry.

Koszulki techniczne, które otrzymali obozowicze na zakończenie turnusu, będą wspaniałą pamiątką przypominającą radosne chwile spędzone na XVIII Lubelskim Letnim Obozie Klubu Sportowego Budokai Lublin.


W basenie wszyscy bawili się świetnie!

Do zobaczenia za rok! OSU!

380 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page