top of page
KS Budokai Lublin

Podsumowanie XXII Letniego Obozu KS Budokai Lublin.

Zakończyliśmy XXII już edycję naszego obozu letniego. Obóz współfinansowany był w ramach programu „Sportowe Wakacje z Fundacja Lotto 2024” oraz przez Wojewodę Lubelskiego.




Przyszedł czas na krótkie podsumowanie tego co się wydarzyło.


W obozie uczestniczyło łącznie 79 osób w tym 71 zawodników KS Budokai Lublin oraz 7 osób Kadry opiekuńczo-instruktorskiej i profesjonalny DJ.


Pierwszy dzień - powrót z zamku w Bobolicach.

W trakcie trwania obozu uczestnicy odbyli 17 jednostek treningowych:

  • biegowych i ogólnorozwojowych;

  • kumite – odbywając w sumie niemal 20 walk sparringowych;

  • kihon i kata;

  • kickboxingu - tocząc 20 potyczek sparringowych

  • oraz jeden cały trening stretchingu.

    Rywalizowali też w 6 blokach programowych w konkursie na najlepszego sportowca obozu, oraz łącznie przez 10 godzin w turniejach kata, kumite i kickboxingu.


Treningi kickboxingu odbywały się w plenerze i w namiotowej hali sportowej.

Treningi i rywalizacja odbywała się na pięknych terenach zielonych ośrodka oraz wielką halą namiotową, trawiastym boisku do piłki nożnej oraz dwóch orlikach z tartanową nawierzchnią w tym piłkarskim i wielofunkcyjnym oraz ogromnej połaci zieleni przy Jeziorze Międzybrodzkim, z którym sąsiadował nasz piękny ośrodek.


Prelekcja nt. higieny cyfrowej prowadzona przez senpai Karolinę Podlaszewską.

Treningi prowadzone były przez instruktorów i trenerów klubowych – naszą Mistrzynię Świata Sensei Anną Majczak, kierownika wyszkolenia technicznego klubu – sensei Marcina Majczaka, oraz utytułowane Sensei: Amelię Tomaszewską, Natalię Trancygier a także senpai Michała Prościńskiego.

Trening kumite w hali namiotowej.

Rywalizacja w konkursie na najlepszego sportowca objęła testy z konkurencji: brzuszki i pompki na czas, sprint, bieg długi 200 m., rzuty do kosza, żonglowanie piłką, slalom z prowadzeniem piłki i strzałem na bramkę, skok w dal z miejsca, miot kulą i strzelanie z łuku do celu. Do ogólnej punktacji liczył się także lokaty zajęte w turniejach kumite, kata oraz kickboxingu.


Amelia Pastwa - w sprincie.

Najlepszym sportowcem XVIII edycji naszego letniego obozu została Iga Majczak wyprzedzając Piotra Podgajnego i oraz Blankę Praszczyk. Cała trójka odebrała wspaniałe nagrody rzeczowe – najwyższej klasy bezprzewodowe słuchawki nauszne.


Podium najlepszych sportowców obozu.

Oprócz treningów i turniejów obozowicze mieli również czas na aktywny wypoczynek, naukę i zwiedzanie. W miarę możliwości, gdy tylko pozwalała na to pogoda, odbywali kąpiele słoneczne i pływali w basenie o rozmiarach olimpijskich ze zjeżdżalnią. Nie zabrakło również gier zespołowych.


Frajdą obozu była zjeżdżalnia do basenu, z której wszyscy ochoczo korzystali. Na zdj. Piotr Podgajny

Do obozowych aktywności zaliczyć można także wspinaczkę na Górę Żar gdzie atrakcjami buły nie tylko piękne widoki ale także park linowy oraz dostarczający niemało emocji tor saneczkowy.


Niepowtarzalna atrakcja parku linowego na Górze Żar - wisząca Syrena 105 kabrio!

Gotowi do zjadu!

Najbardziej emocjonującym przeżyciem obozowym był chrzest na obozowicza. Dotyczy on osób, które po raz pierwszy przyjechały z nami na wypoczynek i zdążył urosnąć do rangi legend i zagadek stanowiąc ogromną niewiadomą i siejąc popłoch wśród nowicjuszy😊. W tym roku grupa najstarsza świetnie przygotowała cały scenariusz, który obfitował w ćwiczenia fizyczne przy jeziorze, po czym każdy miał opowiedzieć żart Królowi Góry Żar(t), po którym biegł do ośrodka pod eskortą uzbrojoną w pałki piankowe i pasy, gdzie w towarzystwie pozostałych chrzczonych składał przysięgę Dojo. Wszyscy Nowicjusze trafili w ten sposób w szeregi obozowej rodziny.


Chrzest obozowy to także dobra zabawa w malowanie twarzy i szykowanie strojów.

Miłymi akcentami obozowym były integrujące młodzież rozrywki – dyskoteki z niezawodnym animatorem Michałem Prościńskim i DJ Sebastianem oraz projekcja na dużym ekranie filmu opartego na faktach o niezłomnej pływaczce "Dziewczyna i morze". Nie mogło także zabraknąć ogniska z tańcami i wygłupami i wieczorka zapoznawczego.


Blanka Tokarzewska odpoczywa od szaleństw ogniskowych.

Wyjazdy z KS Budokai Lublin to nie tylko aktywność dla ciała, to również nauka. W trakcie turnusu przeprowadzone zostały pogadanki tematyczne. O higienie cyfrowej wykład przeprowadziła senpai Karolina Podlaszewska, o zagrożeniach dla sportowców opowiadał senpai Michał Prościński, o stresie przedstartowym i skutkach prokrastynacji w przygotowaniach opowiadała Sensei Natalia Trancygier, o świadomym treningu i wadze rozgrzewki opowiedziała studentka fizjoterapii sensei Amelia Tomaszewska, o Olimpiźmie i polskich olimpijczykach oraz bohaterze wolnej Polski Januszu Kusocińskim opowiadała Sensei Anna Majczak


Ruiny zamku Krzyż Topór zachwycają architekrurą.

Pierwszego i ostatniego dnia obozu w przerwie w podróży zwiedzaliśmi piękne zamki w Bobolicach oraz zamek Krzyż Topór, o którego historii i legendach opowiadała barwnie Pani przewodnik.


Wczesnym porankiem w dniu wyjazdu...

Koszulki techniczne, które otrzymali obozowicze, będą wspaniałą pamiątką przypominającą radosne chwile spędzone na XXII Obozie Sportowym Klubu Sportowego Budokai Lublin.


Do zobaczenia za rok! OSU!

24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
bottom of page